Україна пішла шляхом деяких європейських країн і запровадила змішану систему виконання рішень судів, яка складається з державних і приватних виконавців. Тепер підприємець, отримавши на руки виконавчий лист, наприклад, про примусове стягнення боргу з контрагента, що добровільно не сплатив за поставлений товар, надану послугу, опиняється перед дилемою: до якого виконавця звертатися, державного чи приватного?

Новий інститут примусового виконання рішень суду однозначно довів свою ефективність. 80% виконавчих проваджень, які беруться виконувати приватні виконавці, доводяться до успішного результату. Відбувається стягнення боргу і гроші реально повертаються, на відміну від державних судових виконавців, які рішення судів можуть виконувати роками. Приватний виконавець у Черкасах і Черкаській області, послуги якого можливо замовити на сторінці https://fakt.org.ua/uk/regions/cherkaska-oblast/

Вимоги до приватних виконавців в Україні

Вимоги до приватних виконавців, у порівнянні з державними, досить жорсткі. Щоб стати приватним виконавцем в Черкасах, необхідно відповідати певним кваліфікаційним вимогам:

  • бути громадянином України;
  • досягнути віку у 25 років;
  • мати вищу юридичну освіту;
  • володіти державною мовою;
  • мати стаж роботи в правничій галузі не менше 2 – х років;
  • скласти відповідний кваліфікаційний іспит.

На сторінці сайту https://fakt.org.ua/uk/ Ви знайдете всю необхідну інформацію щодо роботи приватних виконавців в Україні. Також надано список приватних виконавців, який відповідає реєстру. Тепер знайти приватних виконавців у Черкаській області можна просто і швидко.

Переваги в роботі приватних виконавців

Приватні виконавці більш мотивовані на роботу по опису, арешту та передачі на реалізацію майна боржника. Адже, на відміну від державних виконавців, які працюють за зарплату, оплата приватного виконавця складається з винагороди у відсотках від стягнутої суми.

Ще одна важлива деталь: приватні виконавці мають право і повноваження на вчинення виконавчих дій на території всієї України. Повноваження ж державних виконавців обмежені територією виконавчого округу, що на практиці призводить до численної бюрократичної тяганини. Наприклад, якщо провадження відкрито в Шевченківському районі Києва, за місцем проживання боржника, але є інформація про те, що він володіє майном в Дніпрі, то його опис та арешт повинні проводити державні виконавці в цьому місті. Зрозуміло, що оформлення та пересилання запиту від одного державного виконавця до іншого, не кажучи вже про безпосередньо арешт, займуть багато часу. Приватні ж виконавці такої тяганини позбавлені.

З повноваженнями приватного виконавця ви зможете ознайомитися на сторінці https://fakt.org.ua/uk/pv/. Вони також дозволяють заарештувати будь-які офіційні доходи боржника, а також накласти прямий арешт на нерухомість.