Хімічним реактивом називається речовина, за допомогою якої можна якісно виявити, або кількісно визначити іншу речовину. Основна вимога, що пред'являється до хімічного реактиву, це його чистота. В залежності від вмісту основної речовини та допустимих домішок для хімічних реактивів, встановлені наступні кваліфікації: чисті, для аналізу чисті, хімічно чисті, наприклад бурштинова кислота. Крім кваліфікацій, що характеризують реактиви за змістом основної речовини та супутніх домішок, є кваліфікація по областях застосування реактиву, або препарату: індикатор, барвник для мікроскопії , для хроматографії, фармакопейний препарат і т. д.

В санітарних лабораторіях слід озокерит купити та застосовувати реактиви кваліфікації, зазначеної в НТД на методику визначення. У разі відсутності вказівки на кваліфікацію, застосовуються реактиви чисті для аналізу. Хімічні продукти особливої чистоти та еталонно чисті не повинні застосовуватися (методики, використовувані лабораторіями станцій, не пред'являють таких вимог). Забороняється використання в практиці лабораторій санітарних станцій хімічних продуктів кваліфікації "сирі продукти", "технічні продукти".

При організації зберігання хімічних реактивів, крім методичних рекомендацій, необхідно керуватися "Правилами пристрою, техніки безпеки, виробничої санітарії, протиепідемічного режиму та особистої гігієни при роботі в лабораторіях (відділеннях, відділах) санітарно-епідеміологічних установ.

Зберігаються хімічні реактиви та система оптимум в окремому приміщенні, орієнтованому на північ, яке має опалення, вентиляцію, штучне освітлення. Реактиви повинні зберігатися на стелажах, або в шафах та бути доступні тільки для відповідальної особи (призначеної наказом головного лікаря СЕС). Температура повітря в приміщенні для зберігання реактивів повинна бути від +8 °C до +20 °C, відносна вологість 60-70%.