Завдяки гідропідсилювачу керма, управління сучасними автомобілями дуже легке. Але цей пристрій постійно працює під високим гідравлічним тиском та механічним навантаженням, тому його поламки відбуваються часто. Однією з причин несправності керма є проблеми зі шлангом гідропідсилювача, що з’єднує гідронасос з циліндрами, передає рідину під тиском і охолоджує систему. 

Але що відбувається, коли виходить з ладу шланг гідпропідсилювача? У цій статті ми обговоримо симптоми відмов шлангів ГУР і стисло охарактеризуємо їх чинники.

Які ознаки вказують на несправність шлангу гідропідсилювача?

Про необхідність перевірки шлангу гідропідсилювача керма свідчать:

  • Підвищення зусилля обертання керма. Втім, потрібна інспекція сусідніх пристроїв: насосу, рівня гідравлічного мастила, натягу ременю тощо;

  • Витік (низький рівень) гідравлічної рідини, на що іноді вказує індикатор на панелі приладів;

  • Вібрації керма, причиною яких є повітряна чи механічна закупорка шлангу;

  • «Скавучання» під час обертання керма, причиною якого є будь-що – від зносу ущільнення шлангу до його залому чи закоркування. Але при цьому потрібно виключити, що джерело звуку знаходиться у сусідніх пристроях чи інших механічних системах авто.

Шланг гідропідсилювача керма є витратним матеріалом та не підлягає ремонту. У разі локалізації проблеми в ньому, він просто міняється на новий, що завдяки невеликій вартості зробити нескладно. Навіть якщо джерело несправності криється в інших частинах гідропідсилювача, замінити шланг під час планового або аварійного ремонту не буде зайвим.