Кожен місяць організм молодої жінки готується до можливості завагітніти. Правильно протікаюча вагітність триває 40 тижнів. Поточний тиждень вагітності та дата пологів визначаються на підставі першого дня останньої місячної кровотечі, що виникла перед вагітністю. Цей принцип випливає з традиції - раніше, коли не було можливості провести ультразвукове дослідження, завдяки якому можна було точно оцінити 1 тиждень вагітності, це був найбільш точний метод визначення дати вагітності і дати пологів.

Вагітність: 1 тиждень – зміни в організмі

В даний час набагато точніше оцінюють дату вагітності за допомогою УЗД в першому триместрі вагітності, але за традицією до фактичного віку вагітності додаються два тижні, які в середньому проходять від першого дня менструації до овуляції і запліднення. Тому, якщо ваші цикли не тривають 28 днів, настання вагітності в результаті оцінки її віку під час ультразвукового дослідження зазвичай не збігається з фактичним днем ​​останньої менструації.

Однак у подальшому перебігу вагітності використовують перший день останньої менструації як перший день вагітності, якщо тільки УЗД першого триместру не покаже, що вік вагітності дійсно відрізняється від розрахованого на основі останньої менструації більш ніж на 7 днів. Якщо різниця більше 7 днів, ми змінюємо підрахунок віку вагітності і, таким чином, терміну пологів на визначений при УЗД.

Особливо така ситуація стосується жінок, у яких менструальний цикл до вагітності був дуже нерегулярним. Важливо відзначити, що ультразвукове дослідження у другому і третьому триместрі не є надійним, коли мова йде про визначення віку вагітності та дати пологів. Після першого триместру плоди ростуть в індивідуальному темпі, в основному залежно від генетичних факторів.

Вагітність, особливо перші тижні - це час величезних змін в організмі жінки. Майбутнього тата теж не можна забути - сперма в його яєчках тільки дозріває, що дасть початок новому життю. У цьому сенсі в перші два тижні вагітності вони обидва вагітні одночасно.

Вагітність: 1 тиждень - процес вагітності

З першого дня кровотечі фолікули яєчника ростуть під впливом гормону гіпофіза ФСО. При цьому тривають менструальні кровотечі, під час яких відшаровується ендометрій – оболонка порожнини матки. Відразу після цього слизова оболонка порожнини матки починає відновлюватися і рости, готуючись до заплідненої яйцеклітини. Якщо запліднення не відбулося і ембріон не закріпився в матці, ендометрій знову відшарується в наступному циклі.