Вперше лазерна корекція зору була проведена в 1985 році і за останні роки зазнала безліч удосконалень, які зробили її максимально безпечною і прогнозованою технологією. Вся процедура лазерної корекції зору (LASIK) займає близько 5 хвилин, а вплив ексимерного лазера на рогівку триває зазвичай менше 1 хвилини.

Як же проводиться лазерна корекція зору

Цю операцію можна розділити на два коротких етапу, що слідують один за одним.

лазерна корекція зору


Перший етап корекції - це формування тонкого клаптика рогівки.

При стандартній методиці LASIK клапоть формується за допомогою мікрокератома (механічний, дозований мікроелектронож). Існує також вдосконалена технологія, коли клапоть формується без механічного впливу, за допомогою фемтосекундного лазера (Femto LASIK). Суть в тому, що спеціальний лазер, впливаючи на рогівку, здатний розшарувати тканину на заданій глибині максимально точно. Ця технологія ще більш безпечна і більш прогнозована. Вона особливо показана при короткозорості високого ступеня, тонкої і (або) плоскою рогівці. Після того як був сформований тонкий (90-130 мікрон, в залежності від особливостей рогівки) клапоть, він акуратно підводиться і укладається туди, де він залишається з'єднаним з рогівкою одним краєм. На цьому перший етап операції завершено.

корекція зору лазером

Другий етап - це вплив ексимерного лазера на відкриту поверхню рогівки шляхом фотоабляція (випарювання найтоншого шару), що призводить до зміни її кривизни.

При стандартній лазерної корекції (LASIK) лазер коррегирует два основних параметри, що характеризують порушення оптичної системи очі: короткозорість (або далекозорість) та астигматизм. Існує вдосконалена технологія - індивідуалізована лазерна корекція (SuperLasik) або LASIK з технологією WaveScan. В цьому випадку лазер коррегирует не тільки короткозорість і астигматизм, але і так звані аберації вищого порядку (індивідуальні та більш тонкі порушення оптичної системи очі, які впливають не тільки на гостроту зору, але і на контрастну чутливість, зір в умовах поганого освітлення і т. д.). Всі ці різновиди лазерної корекції не є різними видами операції, а етапами розвитку і вдосконалення стандартної технології. Після завершення дії лазера, яке триває менше 1 хвилини, рогівковий клапоть укладається на місце, після чого він досить швидко «прилипає». Вся процедура є безболісною і досить легко переноситься пацієнтами.

Протипоказання до лазерної корекції

На сьогоднішній день з впровадженням фемтосекундною лазерної корекції коло протипоказань до операції кілька звузився. Однак існують деякі стану, коли лазерна корекція протипоказана. До них відноситься наявність інших очних захворювань:

  • патологія рогівки (інфекційно дегенеративні захворювання);
  • патологія кришталика (помутніння вроджені та набуті, дислокація);
  • патологія сітківки та зорового нерва (в тому числі глаукома);
  • недостатня товщина рогівки;
  • прогресування короткозорості.

Крім того, відносним протипоказанням до лазерної корекції є загальні захворювання, такі як діабет, ревматизм, захворювання шкіри і сполучної тканини, ендокринні захворювання, вагітність і період годування груддю, психічні та неврологічні захворювання. Також при досягненні певного віку (після 40-45 років) лазерна корекція може бути не самим оптимальним варіантом у зв'язку з слабшають можливостями акомодації (фокусування зору). В цьому випадку вам можуть бути запропоновані альтернативні варіанти корекції зору. У будь-якому випадку для виявлення протипоказань завжди повинен здійснюватися строго індивідуальний підхід з урахуванням саме ваших особливостей.