Найголовніша цінність будь-якої держави – це її люди. Те, наскільки держава фінансує освіту та охорону здоров’я впливатиме на освіченість населення, тривалість життя, показники смертності. Саме за вищеназваними показниками вираховується індекс людського капіталу – одиниця, запропонована Світовим банком.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Індекс людського капіталу в першу чергу, характеризує те, наскільки держава зацікавлена у розвитку системи освіти і охорони здоров’я. Чим вищим є цей показник, тим більше шансів у підростаючого покоління стати в майбутньому успішною особистістю.

Фахівці світового банку запевняють, якщо будь-яка держава збільшить фінансування освіти та охорони здоров’я, половина дітей, які народяться цього року у подальшому матимуть удвічі більші прибутки, ніж їм прогнозують зараз.

Недбалість держав, які нехтують потребами освіти, через два десятки років призведе до того, що молоді люди не зможуть отримати гідної роботи, через брак необхідних знань та навичок. Це, в свою чергу, призведе до ще більшого зубожіння.

Світовий банк готовий надавати допомогу на розвиток освіти тим країнам, які дійсно цього потребують. Президент цієї організації Джим Йонг Кінг вважає, що кожна держава має винайти кошти для того, аби освітня система відповідала викликам часу. Проте, якщо коштів на реформування освіти бракуватиме, деякі країни можуть розраховувати на підтримку.

Для найбідніших верств населення їхній інтелект та здоров’я дуже часто є єдиним капіталом. Тому керівництву деяких держав слід переглянути свої підходи до фінансування освіти і охорони здоров’я. Урядам багатьох держав слід звернути увагу на проблеми власного населення і подумати про майбутнє дітей, а значить і держави.

Статистика свідчить, що в таких країнах, як Ліберія, Нігерія, Південний Судан, Чад та інших на вищезазначені галузі виділяється лише 4% бюджету країни. Ці країни вважаються аутсайдерами рейтингу індексу людського капіталу.

Лідируючі позиції належать Фінляндії, Японії, Сінгапуру, Південній Кореї та Гонконгу.

Україна в рейтингу індексу людського капіталу посідає 50-те місце серед 157 країн світу.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------