• Головна
  • ДИТЯЧА КIМНАТА: ОБЛАШТОВУЄМО РАЗОМ
для батьків
13:26, 1 червня 2015 р.

ДИТЯЧА КIМНАТА: ОБЛАШТОВУЄМО РАЗОМ

для батьків

З точки зору дитини, будинок – це чарівне місце, де можна гратися, де живуть рідні люди, які її люблять. Уже з 4 років дитина потребує свого окремого приміщення або хоча б свого куточка у батьківській кімнаті. Саме тому ми хочемо запропонувати вам кілька порад з облаштування дитячої кімнати.

1. При облаштуванні дитячої кімнати обов’язково враховуйте вік, стать та інтереси своєї дитини. Якщо у вас кілька дітей, то кожному з них потрібно забезпечити у межах загальної дитячої свою власну територію.

2. Дитяча повинна «рости» з дитиною разом. Тобто мати можливість трансформуватися під вік і нові інтереси.

3. Дитина теж може «докласти руку» до декору простору. Це можуть бути її малюнки, конструктори або ліплення. Дуже важливо, щоб такі частинки світу дитини постійно перебували у кімнаті.

4. Робочі місця найкраще робити прямо навпроти вікна – це забезпечить максимально природне освітлення і для правші, і для лівші. А також допоможе зберегти зір. Крісло перед робочим столом повинно бути ортопедичним. Це важливо для збереження здоров’я і, як результат, для успішного навчання.

5. Якщо у кімнаті живе двоє дітей, то бажано кожному організувати своє робоче місце, тому що навіть великий стіл складно поділити між дітьми, щоб вони не заважали один одному. І великий стіл завжди більш громіздкий, ніж два невеликих.

6. Системи зберігання. Їх має бути багато і вони повинні бути великими (у вигляді великих ящиків під ліжком, наприклад, або у шафі), щоб діти могли легко самі прибирати іграшки, книжки і підтримувати у кімнаті порядок.

7. Дитяча повинна бути добре освітлена: яскраве верхнє світло, спрямоване світло на столі, щоб добре освітлювати заняття. І не забудьте про налаштоване точкове світло близько узголів’я ліжка для читання перед сном.

І, безумовно, красиві та якісні дитячі меблі – запорука комфорту вашої дитини.

детская комната 2

детская комната 2

Давайте більш детально зупинимося на виборі кольорів для стін та інтер’єру кімнати. При проектуванні дитячої до вибору кольору варто підійти відповідально. На думку психологів, діти більш чутливі до кольору, ніж дорослі. Тому кольори кімнати суттєво вплинуть на настрій, рівень активності і самопочуття малюка. Використовуючи властивості кольорів і правильно застосувавши їх у дитячому інтер’єрі, батьки можуть згладити проблеми малюка, сприяти його правильному і гармонійному розвитку.

Розглянемо вплив кожного кольору на психічний стан людини.

Червоний колiр

Позбавляє від депресії, стимулює роботу мозку, він асоціюється зі спілкуванням, любов’ю, високою активністю. Але слід пам’ятати, що домінування червоного в інтер’єрі може призвести до підвищеної стомлюваності. При декоруванні дитячої кімнати можна використовувати відтінки червоного.

Помаранчевий колiр

Створює почуття благополуччя і радості, допомагає звільнитися від нав’язливих страхів. Помаранчевий у поєднанні з білим дає відчуття сонячного світла, тому, якщо кімната погано освітлена протягом дня, сміливо обирайте цей тандем.

Жовтий колiр

Підвищує мозкову активність, пробуджує допитливість, піднімає настрій. Але пам’ятайте, що жовтий колір не повинен займати весь простір кімнати, так як він може діяти збудливо.

Зелений колiр

Заспокійливо впливає на нервову систему і зір, знімає дратівливість і втому. Зелений прекрасно поєднується з кольорами світлих тонів.

Блакитний колiр

Розслабляє, знімає біль, допомагає впоратися з хвилюванням. Але будьте обережні: якщо оформити всю кімнату у синьо-блакитній гамі, дитина буде відчувати себе втомленою.

Синiй колiр

Налаштовує на спокійний лад, розслаблює м’язи, допомагає у тому випадку, якщо дитина страждає від нервової та фізичної перевтоми, безсоння.  Також його вважають кольором творчого натхнення. Відтінки синього асоціюються зі спокоєм, тому його часто використовують для декорування зони відпочинку і сну. Але в той же час, насичений синій може пригнічувати дитину, а приміщення зробити похмурим і холодним.

Фiолетовий колiр

Неоднозначний. Звичайно його не рекомендують використовувати в оформленні інтер’єру дитячої кімнати, він викликає апатію і депресію. Проте він зміцнює імунну систему, загострює світовідчуття, зір, може також знімати нервову напругу, усувати біль в очах і втому. Якщо вирішите використовувати цей колір, вибирайте максимально світлі відтінки.

Рожевий колiр

Вплив рожевого кольору можна порівняти з ефектом блакитного. Цей колір усуває стреси, нормалізує роботу нервової системи дитини, чинить сильний заспокійливий вплив. Як правило, спальне місце хлопчиків оформляють у біло-блакитній гамі, а ліжечко дівчаток - у біло-рожевій.

Бiлий (бежевий) колiр

Нейтральний. При оформленні інтер’єру він часто використовується як фоновий. З точки зору психології, білий також характеризується як колір гармонії, здатний нейтралізувати негатив.

Сiрий колiр

На перший погляд, сірий колір асоціюється з сумом і самотністю. Але таке ставлення до цього кольору не завжди виправдано. Сірий колір заспокоює і додає впевненості. Так що його можна застосовувати у дитячій, але робити це грамотно і обов’язково розбавляти яскравими фарбами. Так як сірий знижує активність, не можна використовувати його у кімнаті малорухливої замкнутої дитини.

Коричневий колiр

Темно-коричневий колір дуже популярний у дорослих, так як створює відчуття комфорту. А ось малюкові коричнева кімната швидко набридне. Його можна використовувати у дитячій лише поєднуючи з іншими кольорами. Альтернативою може бути світло-коричнева кімната. Світло-коричневий колір не дратує і дає відчуття безпеки.

Чорний колiр

Чорний колір не підходить для дитячої кімнати. Він негативно впливає на стан малюка, погіршує його настрій. Трохи цього кольору допускається хіба що в елементах декору. Іноді діти перехідного віку самі оточують себе чорним, що свідчить про внутрішній розлад і протиріччя.

Цвета

Цвета

Як ми бачимо, кольори мають свій психологічний заряд. Щоб колір у дитячій кімнаті позитивно впливав на дитину, батьки можуть врахувати властивості кольору і особливості характеру свого малюка. Яскраві червоний, жовтий, оранжевий кольори підвищують активність і сприяють навчанню, а більш стримані рожевий, блакитний і зелений - заспокоюють. Синій і фіолетовий колір розслаблюють. Для досягнення найкращого ефекту дитячу можна розділити на зони (ігрова, зона сну, зона навчання) і розфарбувати їх по-різному. Наприклад, у навчальній зоні переважатиме підвищуючий активність жовтий колір, а у зоні сну - спокійний блакитний або зелений.

І звичайно, при виборі кольору та інтер’єру дитячої кімнати важливо враховувати смаки самої дитини, яка цілком може мати власну думку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#меблі #дитячі меблі #інтер'єр #дитяча кімната #детская комната #мебель для детей #цвета в детскую #интерьер #мебель
Оголошення
live comments feed...