• Головна
  • У Черкасах шукатимуть рядянську символіку
20:32, 6 липня 2015 р.

У Черкасах шукатимуть рядянську символіку

Черкаські школи й дитсадки, медичні заклади, житлові будинки й підприємства обстежать на наявність у них пам’яток радянським діячам. Перевірять на предмет того, чи не прославляють комуністичне й тоталітарне минуле і їхні назви. За це візьмуться профільні департаменти Черкаської міської ради. Для того, щоб визначити перелік таких об’єктів, у них є тиждень.

Таке доручення департаментам міської ради дав голова комісії для визначення об’єктів, які підлягають обов’язковому демонтажу або перейменуванню відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», заступник міського голови Олександр Ільченко.

Разом із тим, члени цієї комісії розпочали вивчення усіх вулиць міста, аби виявити серед них із радянськими назвами, котрі слід перейменувати.

Загалом у Черкасах зареєстровано один бульвар, 208 вулиць, 9 площ, 179 провулків, три проїзди, один проспект та 12 узвозів. Як підкреслив під час установчого засідання комісії Олександр Ільченко, за попередніми підрахунками, до 160 об’єктів по місту підпадають під дію вказаного Закону.

– Своїм рішенням ми маємо взяти на себе відповідальність і сказати, що, на нашу думку, підлягає перейменуванню чи демонтажу, а що з пам’ятників є витвором мистецтва, – зауважує Олександр Анатолійович. – Після того, як ми визначимо об’єкти для перейменування, надамо свої пропозиції топонімічній комісії. На перелік тих назв, які варто змінювати, маємо вийти за два тижні.

Відповідно до вимог Закону, із завданням щодо демонтажу пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, та особам, які обіймали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії тощо місцеві ради мають впоратися за шість місяців.

У іншому випадку рішення про перейменування чи демонтаж прийматиме міський голова, видавши відповідне розпорядження, голова ОДА чи Кабінет Міністрів України (через постанову).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#радянська символіка #Черкаси
Оголошення
live comments feed...