• Головна
  • Ціни на Черкащині у квітні зросли майже на 20%
10:57, 12 травня 2015 р.

Ціни на Черкащині у квітні зросли майже на 20%

Індекс споживчих цін у квітні 2015 р. до попереднього місяця по Черкаській області становив 118,9 %. Істотним чинником, що вплинув на загальний показник інфляції у квітні, було суттєве підвищення тарифів на природний газ у 5,5 раза та електроенергію на 33,5%. Це призвело до зростання цін тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому в 2,4 рази. 

Про це повідомляють в головному управлінні статистики в Черкаській області.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 6,3%. Найбільше (на 29,2–16,8%) подорожчали морква, яблука, буряк, капуста. На 13,7–3,2% зросли ціни на безалкогольні напої, макаронні вироби, рибу та продукти з риби, хліб, продукти переробки зернових, м’ясо та м’ясопродукти, масло, рис, молоко та молочні продукти, маргарин, соняшникову олію. 

Водночас на 7,1–5,5% подешевшали картопля, цибуля, яйця. 

Одяг і взуття зросли в ціні на 2,1%. 

У сфері охорони здоров’я ціни підвищилися на 2,1%, що насамперед спричинено подорожчанням фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання (на 2,7%). 

Зниження цін на транспорт у цілому на 5,1% пов’язано зі здешевленням палива та мастил на 8,9%, автомобілів – на 8,2%. Водночас на 4,4% та 2,6% зросла вартість послуг залізничного і автодорожнього транспорту. 
Ціни у сфері відпочинку та культури знизилися на 2,5% в основному через здешевлення туристичних послуг (на 8,9%), аудіотехніки, фотоапаратури та обладнання для обробки інформації (на 5,9%). На 3,3% зросли в ціні послуги ресторанів та готелів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ціни #Черкаси
Оголошення
live comments feed...