• Головна
  • На Канівщині капітально відремонтовано пам’ятники загиблим героям
14:10, 5 травня 2015 р.

На Канівщині капітально відремонтовано пам’ятники загиблим героям

Чотири пам’ятники загиблим героям під час Великої Вітчизняної війни та дві братські могили в Козарівці, Синявці й Береснязі, що у Канівському районі, напередодні 70-річчя Великої Перемоги за ініціативи місцевих мешканців пофарбували, побілили та полатали там, де штукатурка почала обсипатися.

Небайдужі представники громади – механік філії «Урожаю» «Заповіт Шевченка» Микола Бовшик, охоронці Петро Зозуля та Валерій Слюсаренко та комірник Катерина Бобир – згуртувалися та оббивали пороги різних інстанцій, аби знайти кошти на реконструкцію місцевих пам’ятників загиблим землякам. Гроші за письмовим зверненням цих працівників надало підприємство, на якому трудяться активісти: близько 30 тис. грн. виділило ТОВ «НВФ «Урожай».

– У селі не залишилося в живих жодного ветерана,– розповідає Микола Бовшик. – Але це не значить, що мають бездоглядними залишатися могили наших земляків та невідомих солдатів, які поклали своє життя за майбутнє країни. Сьогодні наш обов’язок – піклуватися про те, щоб їхнім онукам і правнукам не було соромно за ті пам’ятні місця, де поховано героїв Великої Вітчизняної.

Як зауважив Козарівський сільський голова Михайло Гладунов, востаннє капітальний ремонт пам’ятників робили 5 п’ять  років тому, якраз до 65-річчя Перемоги. Каже, що без реконструкції пам’ятники довго не простоять.

– Щоб пофарбувати шість монументів, витратили 140 кг фарби, – розповідає сільський голова. – Зрозуміло, що є й інші важливі потреби в нашій громаді, але і цю справу не можна залишати. 
Голова ГО «Об’єднання територіальних громад – ЧЕРКАЩАНИ» Олександр Коваленко подякував ініціаторам-патріотам, які переконали керівника підприємства, аби поремонтувати пам’ятки.

На Канівщині капітально відремонтовано пам’ятники загиблим героям, фото-1

– Сьогодні про пам’ять наших земляків повинні турбуватися саме громади і тільки від їхньої ініціативи залежатиме, в якому стані ті пам’ятки, які уособлюють полеглих героїв. Напередодні ювілейної дати 9 Травня ми просто зобов’язані звернути увагу на ті пам’ятки, які потребують благоустрою, – коментує Олександр Коваленко. – Громада вирішила полагодити пам’ятники, привести їх до ладу. То чому б фінансово не підтримати таку ініціативу? Нас не повинно спиняти те, що в багатьох селах вже немає в живих учасників бойових дій та ветеранів. Герої не вмирають, пам’ять про них маємо зберегти назавжди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Канівщина #відремонтовано #пам’ятники #загиблим героям
Оголошення
live comments feed...