Наші прабабусі, як і сучасна жінка, хотіли красиво виглядати. В них не було змоги купляти модні речі, тому їх створювали власноруч. В гардеробі українки обов’язково була вишиванка з незвичайним візерунком, який клопітливо вишила на самотканій сорочці.

Цей вид мистецтва передавався з покоління в покоління, гарні майстрині навчали вишивці молодиць. У кожному куточку України вишивка різнилася технікою, орнамент ніс символічний зміст.

Геометричні фігури найчастіше використовували при вишиванні. На сорочці вишивали зигзаги, ломані лінії, кола, ромби, їх тлумачення пов’язане з слов’янською міфологією. Наприклад, восьмикутна квітка символізувала Сонце, цей візерунок найчастіше був присутній на дитячій сорочці.

Вишивання хрестиком здавна вважалось захистом від злих сил. Якщо ви хочете отримати блузу або сорочку з етнічною вишивкою, можна купити вишиванку в etnodim.com.ua. Покупець може обрати вишиванку для себе та членів родини. Вишивка на речах зроблена вручну. Тканина для речей обрана натурального походження: льон, поплін, бавовна, батист.

Популярним орнаментом вишиванки є відображення квітів та рослин. Українці дуже любили та звеличували природу, пишалися її красою та величчю. Розповсюдженим рослинним орнаментом, який можна обрати в Етнодім, є листя хмелю і винограду, грона калини, квіти барвінку.

Рослинні візерунки також несли таємний зміст. Так, калина – символ безсмертя, тому що дерево пов’язували з народженням Землі. Часто майстрині зображували на одежі червоні маки, тому що ця квітка вважалася оберегом від злих сил.

Узор з барвінком носили юнаки та молоді дівчата, тому що ця квітка вважалася молодіжним елементом. Якщо вам важко визначитися з вишиванкою, оберіть річ, покладаючись на символічне тлумачення наших предків.

Молодій жінці слід обрати вишиванку з ліліями, ця квітка здавна вважалась символом цнотливості та чистоти.

Деякі люди не носять вишиванки, вважаючи їх старомодною річчю. Дарма. По-перше, елементи вишивки – трендова тенденція моди. По-друге, в моді етнічні, самобутні речі, які наповнюють образ індивідуальністю.

Нарешті з вишивкою оздоблюють будь-яку річ: туніка, брюки, футболка, навіть, взуття. Для повсякденної носки рекомендуємо обрати речі з акуратними узорами на грудях, поділі. Більш святковою буде сорочка з об’ємними візерунками на рукавах, декольте, виконані в яскравих кольорах.