За три місяці нинішнього року на Черкащині зареєстровано понад 12 тисяч безробітних
Ситуація із зайнятістю на Черкащині як і в країні в цілому, досить складна. Рівень безробіття населення, визначений за методологією Міжнародної організації праці (МОП) минулого року, зріс з 8,9% до 10,2% економічно активного населення.
На 10 тисяч зменшилася чисельністьпрацюючих в галузях економіки. Збільшуються обсяги вимушеної неповної зайнятості. Неповний робочий день або тиждень працював кожен третій штатний працівник у будівництві, більше третини – на транспорті, у складському господарстві, поштовій та кур’єрській діяльності.
Майже 4,3 тис. працівників, переважно зайнятих у промисловості, у 2014 році знаходились у відпустках без збереження заробітної плати.
Як повідомили в Черкаському обласному центрі зайнятості, тенденції збережуться й надалі: низький попит на робочу силу та недостатні обсяги створення нових робочих місць; загрози масового вивільнення працівників; низька професійна мобільність трудових ресурсів – на сьогодні чверть безробітних не мають професії, затребуваної на ринку праці. Крім того, на ринок праці виходять громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб, учасників АТО та членів їхніх сімей. Зростають ризики збільшення безробіття серед молоді, загострення проблем з працевлаштуванням випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів.
У зв’язкку з цим до центрів зайнятості області звертається більше громадян. Протягом січня-березня цього року послугами служби зайнятості користувались понад 38 тис. безробітних, що на 11% більше, ніж у січні – березні минулого року. Статус безробітного було надано 12,3 тис. особам. Слід сказати, що навіть у такій непростій ситуації за сприяння центрів зайнятості від початку року працевлаштовано 8,4 тис. осіб. Для цього фахівці задіюють всі передбачені законодавством інструменти.