• Головна
  • Кредитна підтримка підприємств АПК забезпкчується банківською системою Черкаської області
08:15, 23 березня 2015 р.

Кредитна підтримка підприємств АПК забезпкчується банківською системою Черкаської області

Для відокремлених підрозділів банків, що функціонують в Черкаської області, пріоритетним напрямком є кредитування підприємств агропромислового комплексу. Про це свідчить структура кредитного портфеля: майже 34,6 % залишків за кредитами, наданими суб’єктам господарювання, становлять кредити підприємств АПК.

За даними щомісячного моніторингу, заборгованість за кредитами, наданими відокремленими підрозділами банків підприємствам агропромислового комплексу, упродовж січня-лютого 2015 року збільшилася на 204 млн грн. (або на 12 %) до майже 2 млрд грн. станом на 1 березня.

Зростання відбулось як за рахунок кредитів, наданих сільськогосподарським підприємствам (на 84 млн грн., або на 11 %, до 872 млн грн.), так і кредитів, наданих підприємствам з виробництва харчових продуктів та напоїв (на 120 млн грн., або на 12,5 %, до 1,1 млрд грн.).

Водночас, порівняно з відповідним періодом 2014 року, упродовж січня-лютого 2015 року обсяги кредитів, наданих підприємствам АПК, зросли на 100 млн грн. (або на 29 %) до 446 млн грн., зокрема, товаровиробникам – на 48 млн грн. (або на 34 %) до 191 млн грн..

Слід зазначити, що процентні кредитні ставки базуються виключно на вартості залучених ресурсів та знаходяться в межах ринкових ставок. Так, середньозважена процентна ставка за наданими підприємствам АПК кредитами, у порівнянні із січнем-лютим 2014 року, збільшилася на 1,7 п. п. до 20,2 %, зокрема, за кредитами сільськогосподарським підприємствам – на 0,2 п. п. до 20,3 %.

 

За інформацією прес-служби Управління Національного банку України в Черкаській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #черкассы #апк #банк #підтримка
Оголошення
live comments feed...