Працівники «Черкаської ТЕЦ» проти об’єднання із «Черкаситеплокомуненерго» і готові протестувати

Колектив Черкаської ТЕЦ обурився ініціативою депутатів міськради передати теплогенеруюче підприємство у комунальну власність та об’єднати його із «Черкаситеплокомуненерго» і підготував власне звернення до Президента Петра Порошенка, прем’єра Арсенія Яценюка та нардепів-мажоритарників Олега Петренка, Владислава Голуба та Володимира Зубика. Керівництво ТЕЦ вбачає у бажанні об’єднати комунальне підприємство із державним тільки політичний підтекст і ознаку наближення місцевих виборів – вони, нагадаємо, мають відбутися восени цього року. Звертаючись до нардепів, на ТЕЦ переконані, що вони зможуть зрозуміти про які ризики для Черкас йдеться, а для більшого розуміння готові навіть провести екскурсію територією виробництва тепла та електрики, як це восени минулого року робили для депутатів міської ради. Повідомляє Вчасно (Черкаси)

«Ми, що підписалися нижче, просимо ЗАХИСТИТИ працівників нашого підприємства та усю черкаську громаду від популістських, політично вмотивованих і непрофесійних дій окремих депутатів Черкаської міської ради, які 26 лютого 2015 року проголосували за звернення «щодо передачі Черкаської ТЕЦ із державної в комунальну власність міста Черкаси». На наш погляд, зазначене безпідставне звернення міськради обумовлене, перш за все, місцевими виборами що відбудуться восени цього року та може бути вигідним окремим бізнес-угрупуванням, інтереси яких можливо лобіюють у черкаській міській раді деякі депутати», – йдеться у тексті звернення під яким підписалася переважна більшість із 1034 працівників підприємства.

DSC02410-Copy

– Складно сказати, чим керуються депутати, закликаючи об’єднати “Черкаситеплокомуненерго” і “Черкаську ТЕЦ”, адже навіть та постанова КМУ, на яку вони посилаються, має термін дії 1998-2002 роки, окрім того, стосується підприємств, які не мають мереж на балансі, у той час, як у нас їх 63 км, – зазначає голова правління ВП “Черкаська ТЕЦ” ПАТ “Черкаське хімволокно” Наталія Бажанова. – Окрім того, депутати прийняли таке звернення, не порадившись із понад тисячним колективом. Але ж колектив підприємства – це не стадо баранів, яке не спитавши згоди переганяють із стайні в стайню – його думка також чогось варта. …Якщо вони у міській раді борються за вплив на місто, то нехай борються між собою – не треба нас у це втягувати. Ми хочемо спокійно працювати для черкасчан. За її словами, працівники ТЕЦ готові навіть вийти протестувати: «Треба – ми підемо під міську раду!» Наталія Бажанова нагадує, що 2001 року після прийняття Фондом держмайна рішення про передачу в оренду “Черкаської ТЕЦ”, перше, що зробила держава – провела загальні збори колективу, де працівники погодили передачу підприємства в оренду за умови дотримання вимог колективу. – Основне, чим керується орендатор – це колективний договір, де чітко записані умови, затверджені зборами колективу, – нагадує голова правління підприємства.

DSC02403-Copy

– Коли наш колектив довідався про звернення депутатів, на підприємстві піднялася хвиля обурення, – додає голова профкому підприємства Іван Починков. – Я працюю на підприємстві упродовж 30 років і дуже добре пам’ятаю збори, де розглядалося питання про передачу ТЕЦ в оренду – виступав головний інженер, працівники, ми голосували. А зараз нас ніхто ні про що не спитав. Адже, якщо йдеться про реальну зміну власника, то це матиме наслідком втрату робочих місць. А якою буде доля нашого трудового договору? Люди обурюються, проводять у цехах збори, ставлять підписи під нашим зверненням. Вони просять захистити їх від передвиборчого популізму з боку депутатів міськради. Також, як підкреслює Бажанова, “Черкаситеплокомуненерго” та ТЕЦ підпорядковуються різним державним структурам. ТЕЦ є підприємством Міністерства енергетики та вугільної промисловості. А “Теплокомуненерго” відноситься до сфери житлово-комунального господарства. Бажанова зауважує, що, за її багаторічними спостереженнями, політичні спекуляції довкола підприємства – чи не найпевніша ознака наближення якихось виборів. – Коли спадає хвиля передвиборчої риторики, ніхто і не цікавиться, як ми живемо, чим ми живемо, – зазначає Наталія Василівна. – У той час, як перед виборами ми переживаємо численні перевірки, відповідаємо на різні запити, що вже просто лихоманить підприємство. Водночас, як підкреслює Наталія Бажанова, підприємство залишається надійним стратегічним партнером громади міста Черкаси.

DSC02401-Copy

– Підприємство зараз працює стабільно, і коли починаються ці звернення до Президента щодо передачу його у комунальну власність, мені хочеться запитати – а що ви зробили для цього підприємства? – обурюється директор «Черкаської ТЕЦ» Володимир Бондаренко. Бондаренко пригадує, що черкащани часто скаржаться на погану подачу тепла у будинку, у той час як у сусідній будівлі подібних проблем немає. Тут, як зауважує директор теплогенеруючого підприємства, мають докладати своїх зусиль СУБи, оскільки ТЕЦ за внутрішньобудинкові мережі не відповідає. – Вони не займаються власними комунальними підприємствами, але вони зазіхають на «Черкаську ТЕЦ» – за таких умов у місті скоро взагалі настане колапс у теплозабезпеченні, – переконаний Бондаренко. – Я вважаю некоректним підняття цього питання щодо підприємства, яке ось протягом 50 років працює стабільно. Зараз у ТЕЦ вугілля більше, аніж на деяких теплогенеруючих підприємствах країни.

11026517_845559618818988_1375516481_n

Щодо електрики, то, як зазначають на ТЕЦ, електроенергія, яка виробляється, постачається до ДП «Енергоринок», щоб підтримувати єдину енергосистему країни і залишати її в місті не має жодної можливості.
Голос народу

DSC02430-Copy

Петро Громадський, заступник начальника цеху на «Черкаській ТЕЦ»: – Україна вже 25 років вже щось ділить, ділить… Зараз гроші виділяються і на ремонт, і на зарплату, люди стали більш-менш нормально жити. Тепер хтось нас хоче знову кудись передати, щоб погіршити нам життя. Зміна форми власності для нас усіх працівників означає втрату роботи і зарплати.

DSC02442-Copy

Володимир Невмержицький, інженер відділу проведення ремонтів «Черкаської ТЕЦ»: – Зараз ми більш-менш налагодили роботу. Через Міненергетики ми отримуємо понад 100 млн гривень тільки на ремонти та реконструкцію обладнання. А що буде, коли ми перейдемо у власність міста – я не знаю. Краще точно не буде. Ми цього не хочемо. Якщо буде треба – підемо пікетувати під міську раду.
ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
трудового колективу ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно»
до Президента України П.О. ПОРОШЕНКА, Прем’єр-міністра України А.П. ЯЦЕНЮКА, Голови Верховної Ради України В.Б. ГРОЙСМАНА, народних депутатів України О.М. ПЕТРЕНКА, В.В. ЗУБИКА, В.В. ГОЛУБА та до депутатів Черкаської міської ради.
Ми, що підписалися нижче, просимо ЗАХИСТИТИ працівників нашого підприємства та усю черкаську громаду від популістських, політично вмотивованих і непрофесійних дій окремих депутатів Черкаської міської ради, які 26 лютого 2015 року проголосували за звернення «щодо передачі Черкаської ТЕЦ із державної в комунальну власність міста Черкаси». На наш погляд, зазначене безпідставне звернення міськради обумовлене, перш за все, місцевими виборами що відбудуться восени цього року та може бути вигідним окремим бізнес-угрупуванням, інтереси яких можливо лобіюють у черкаській міській раді деякі депутати.
Зокрема, в своєму зверненні депутати черкаської міськради спираються на Постанову Кабінету Міністрів України від 25.12.1998 року «Про поетапну передачу у комунальну власність територіальних громад великих міст об’єктів теплопостачання споживачів житлово-комунальної сфери» яку чомусь досі держава не виконала. Дивно. Чи не так? Протягом шістнадцяти років існування зазначеної Постанови в Україні відбулося дві революції, тричі змінилася постать Президента країни, а численні депутати кількох скликань Черкаської міської ради жодного разу навіть не згадували про цю Постанову.
Черкаська ТЕЦ, що знаходиться в державній власності та перебуває в оренді ПАТ «Черкаське хімволокно» завжди була надійним партнером громади міста Черкаси. Наш колектив докладає максимум зусиль для забезпечення безперебійного теплопостачання жителям міста. Жодних нарікань з боку обласної та міської рад до нас не було. Аж тут раптом за сім місяців до кінця своєї каденції народні обранці переполошилися. Кому це вигідно, ми можемо лише здогадуватись.
Проте, ми точно знаємо – така ситуація є невигідною простим черкащанам, інтересами яких прикриваються деякі депутати міськради, маніпулюючи думкою про контроль над тарифами та покращенням якості теплопостачання. Це популізм! Тарифи на тепло в Україні регулює держава, а не міськрада. А електроенергію від Черкаської ТЕЦ не можна залишити лише в місті, оскільки це протирічить енергетичній безпеці всієї країни і взагалі, законам фізики. Нині міська рада не знає як віддати кредит ЄБРР, який раніше взяло комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго». Цікаво, а чи були б у міської ради гроші на попередню купівлю сотень тисяч тон вугілля для опалювального сезону, в разі якщо б Черкаська ТЕЦ була б теж комунальним підприємством? Так, може, деякі депутати просто хочуть передати Черкаську ТЕЦ в оренду «своїм» людям?
Зміна форми власності підприємства, на якій наполягають деякі депутати міськради, не вплине на покращення життя черкаської громади. Проте ця зміна суттєво вдарить по сім’ям працівників нашого підприємства, оскільки в разі дострокового безпідставного розірвання договору оренди із ПАТ «Черкаське хімволокно» ми автоматично втрачаємо свою роботу і, відповідно, найвищу в місті середню зарплату. Згідно із Колективним договором, який діє на нашому підприємстві, зміна форми власності можлива лише в разі згоди трудового колективу. Чому депутати міськради жодного разу не поцікавилися тим, як наше підприємство врятувало нинішній опалювальний сезон у місті, незважаючи на катастрофічну енергетичну ситуацію в Україні? Чому при прийнятті своїх рішень не враховують думку тисячного колективу? Хіба ми для них стадо баранів?
З огляду на викладене закликаємо:
• Депутатів міської ради – припинити втягувати наше підприємство у свої власні політичні інтриги та бізнесові розборки, а в разі особистої зацікавленості реальним станом справ на Черкаській ТЕЦ – запрошуємо до нас на екскурсію.
• Народних депутатів України О.М. Петренка, В.В. Зубика, В.В. Голуба – завітати на зустріч із своїми виборцями в наш трудовий колектив, щоб деякі депутати міськради, які вже живуть у режимі власних виборчих кампаній, вас випадково не використали як звичайні «ноги» для своїх папірців.
• Президента України, Прем’єр-міністра України, Голову Верховної Ради України – виявити виваженість і справедливість при розгляді різних популістських пасквілів від черкаської міськради та перевірити можливу особисту зацікавленість окремих посадових осіб Черкаської міськради, які останнім часом систематично намагаються дискредитувати наше підприємство.
  Слава Україні!
  З повагою та вірою у Перемогу
  працівники ВП «Черкаська ТЕЦ» ПАТ «Черкаське хімволокно»
Вчасно (Черкаси)
черкаси черкассы працівники Черкаська ТЕЦ не хочуть об’єднання Черкаситеплокомуненерго депутати міськрада
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
У зв'язку із переміщенням активного циклону очікуються опади у вигляді дощу та мокрого снігу. Протягом усього дня 23 літого у Черкасах буде триматися хмарна погода. Вранці розпочнеться дощ зі снігом, який незабаром припиниться. Ввечері очікується дощ. В Україні 23 лютого посилення вітру до 15-22 м/с. Вночі 24 лютого у західних, вдень у південно-східних областях місцями значні опади. Місцями, крім північно-східної частини, сильний вітер 25-28 м/с, повідомил...
Кримінал
Старовинні предмети можуть мати історичну та культурну цінність, походження виявлених речей чоловік пояснити відмовився. В рамках проведення заходів з розкриття кримінального правопорушення вчиненого на території Уманського району, поліцейські виявили чоловіка, який зберігав у власному автомобілі старовинні предмети, що можуть мати історичну та культурну цінність. Звідки у чоловіка вказані предмети, він пояснити відмовився, повідомили в ГУ НП у Черкаській...
Політика
Депутати міської ради проголосували за звернення до Президента України щодо недопущення вільного обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це повідомили в мерії. «Вважаємо, що відкриття ринку землі, особливо зважаючи на воєнний конфлікт на Сході України, нині неможливо. До моменту призупинення дії мораторію на продаж землі необхідно організувати широке публічне обговорення покрокового запровадження прозорого і цивільного обігу земель та ініціюва...
Суспільство
Ясну погоду без опадів прогнозують синоптики у Черкасах 21 лютого. З ранку та до самого вечора небо буде ясним. Вночі 0... -1, вдень +3. Вітер - 1-2 м/с, ймовірність опадів — 2 %, інформує sinoptik.ua Народний прогноз погоди: 21 лютого відзначається день пам’яті пророка Захарії Серповидця, великомученика Теодора (Феодора) Стратилата. Якщо вночі прогриміло, можна було розраховувати на багатий урожай, великий приплід у тварин та часті дощі влітку. Наші пращу...
Суспільство
Небесну сотню та всіх загиблих бійців вшанували сьогодні в Черкасах. Громада разом із представниками обласної влади, міським головою Черкас Анатолієм Бондаренком вклонилися пам’яті тих, хто віддав своє життя за європейське майбутнє в Україні, біля меморіального знаку «Борцям за волю України». Далі поклали квіти до стели зі світлинами полеглих героїв, повідомили в мерії. Вшанування продовжилося поминальним молебнем у Свято-Троїцькому кафедральному соборі. З...
Суспільство
Проєкт під назвою «Ліки для черкащан» планує запустити Черкаська міська влада спільно з компанією ЕМСІМЕД та сервісом Liky.24. Сервіс має на меті надання можливості придбання ліків онлайн за доступними цінами, повідомили в мерії. В основі проекту – мобільний сервіс «Мій Медкабінет», котрим вже понад 2,5 роки успішно користуються містяни. Сервіс створювався для дистанційного запису на прийом до лікаря й швидкого доступу до медичної інформації для пацієнтів....
Кримінал
Двоє раніше судимих жителів міста Черкаси викрали з приміщення одного із магазинів Золотоноші гроші та ноутбук. Повідомлення про крадіжку надійшло до поліції з місцевого магазину. На вказану адресу виїхала слідчо-оперативна група. Поліцейські провели огляд місця події та вилучили ряд речових доказів. Вони встановили осіб, які вчинили крадіжку з магазину. При собі чоловіки мали речі, які були викрадені з магазину, повідомили в ГУ НП у Черкаській області. Ре...
Суспільство
20 лютого з 9.00 до 16.00 на відрізку вулиці Одеської — між Байди Вишневецького та в’їздом до автомобільного кооперативу «Знамя» — обмежать рух транспорту. Рішення про це ухвалили на засіданні виконавчого комітету. В цей період на вулиці триватимуть роботи з видалення аварійних дерев. Читайте також: Черкаських роботодавців закликали оформити трудові відносини з працівниками.
Новини компаній
Up-brella – це унікальна парасолька зворотнього складання. Вона дивує своєю елегантністю і зручністю. Тішить своєю надійністю і численними перевагами. Це парасолька, яку захоче кожен! Переваг досить багато. Основні з них: ·Це зворотня парасолька. Вона складається мокрою зовнішньою стороною усередину. Ніколи не намочить Ваш одяг, підлогу, меблі, документи. ·Зручна ручка дозволяє зовсім не тримати парасольку. Вона триматиметься сама. В цей час Ви можете в од...