Платник податків може скористатися правом на податковий компроміс під час перевірки контролюючим органом
ГУ ДФС у Черкаській області на запитання зацікавлених платників роз’яснює, що відповідно до п. 7 підр. 9 прим.2 р. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України із змінами та доповненнями процедура податкового компромісу щодо розміру та строків сплати заниженого податкового зобов`язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, встановлена цим підрозділом, поширюється також на випадки, коли у платника податків незалежно від процедури податкового компромісу за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт за наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків має право подати до контролюючого органу, який призначив документальну перевірку або склав акт за результатами перевірки, відповідні уточнюючі розрахунки податкових зобов`язань до податкових декларацій за звітні податкові періоди в порядку, визначеному п.1 підр.9 прим. 2 розд. ХХ ПКУ.
Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу», при застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5 відс. від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. При цьому інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться.
Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» ухвалений Верховною Радою України 25 грудня 2014 року, набув чинності – 17 січня 2015 року. Граничний термін надання платниками заяв для оформлення податкового компромісу – 16 квітня 2015 року.