• Головна
  • У Черкасах видача біометричних паспортів тривала лише півгодини
14:38, 12 січня 2015 р.

У Черкасах видача біометричних паспортів тривала лише півгодини

Сьогодні в Україні офіційно розпочалося оформлення біометричних паспортів. Старту цієї процедури передували тижневі тестові випробування обладнання і комп’ютерних програм. Тим не менш у Черкасах оформлення сьогодні тривало лише півгодини: через 35 хвилин програмне забезпечення “зависло” і робота зупинилась.

У черкаському управлінні ДМС стверджують, що з подібною проблемою зіткнулись і в інших областях країни,пише сайтv4asno.com

“От в 10 годин до нас прийшла жінка, яка хотіла оформити біометричний паспорт, – розповідає кореспонденту “Вчасно” перший заступник начальника управління Володимир Уманець, – ми розпочали прийом документів, але через 35 хвилин програма “зависла”. Під час тестування все нормально було, а тепер – не працює. У інших областях ситуація така сама”.

У черкаському ДМС не беруться прогнозувати, коли ж програма відновить своє функціонування, тож черкащани, які прийшли оформляти закордонні паспорти нового зразка, розчаровано покидають приміщення. Сьогодні можна оформити лише безконтактний паспорт, який по суті є більш дорогою версією документа старого зразка (бланк паспорта старого зразка коштував 120 гривень, нового – 204), тож особливо черкащан не зацікавив.

“У мене діти живуть у Швеції і в Канаді, – говорить 65-річний пенсіонер Володимир, який прийшов оформити біометричний паспорт. – У мене-то є паспорт старого зразка, але він діятиме ще лише 3 місяці, тож я прийшов по новий, про який я почув у новинах. Загалом, трохи дорогувато він виходить, на половину пенсії моєї, але що ж робить?” – бідкається Володимир, покидаючи управління ДМС.

У ДМС переконані, що проблему із обладнанням вдасться ліквідувати вже найближчим часом, і всі бажаючі матимуть можливість оформити біометричний паспорт.

Проблеми із програмним забезпеченням – не єдине, з чим зіткнулись у ДМС.

“У нас виникли проблеми із електронним підписом, – розповідає Володимир Уманець. – Зараз сканують той підпис, а виявляється, що треба, щоб людина писала повільно, щоб це сприймалось. Є такі певні недопрацювання, хоч над цим і довго працювали”.

Зазначимо, що оформлення біометричних закордонних паспортів – це одна з вимог Євросоюзу, виконання якої має наблизити Україну до безвізового режиму з ЄС. Тим не менш, із самого початку історія із такими паспортами викликала доволі неоднозначні відгуки в громадськості та серед спеціалістів.

Головна причина нарікань – ціна. Біометричний паспорт обійдеться бажаючим мінімум у 518 гривень: 261 гривню коштує бланк, 170 – державне мито, 87 – реєстраційні послуги. У випадку, якщо паспорт необхідний терміново, то його зроблять протягом 10 робочих днів, правда, в такому випадку за державне мито платитиметься подвійна ціна – 340 гривень.

Тут слід звернути увагу на деякі нюанси. Так, згідно з рішенням Верховного суду України від 3 грудня 2013 року, єдиним легітимним платежем є державне мито, яке у випадку з біометричним паспортом становить 170 гривень. У коментарі кореспонденту нашого видання Володимир Уманець назвав цей факт правовою колізією.

Ще один нюанс – вартість бланка. Українцям він обійдеться у 261 гривню, в той же час експерт центру політико-правових реформ Віктор Тимощук у своєму блозі на “Українській Правді” стверджує, що аналогічний бланк для Молдови фіни виготовляють за 7 євро.

Крім ціни і зовнішнього вигляду, біометричний паспорт відрізняється від документа старого зразка несуттєво. Так, для оформлення нового паспорта додатково ще необхідні відбитки пальців, які запобігатимуть фальшуванню документа. Особливих переваг над попередником біометричний паспорт теж не має. За словами Володимира Уманця, можливо, з часом користувачі біометричних паспортів отримають преференції при відвідуванні посольств.

Додамо, що паспорти старого зразка продовжують діяти протягом зазначеного в них терміну. Замінити їх на новий паспорт власник може лише за власним бажанням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...