• Головна
  • Черкащині вдасться зекономити майже 34 % газу
15:17, 25 вересня 2014 р.

Черкащині вдасться зекономити майже 34 % газу

Завдяки сформованому плану дій із енергоефективності нашій області вдасться зекономити 67,7 мільйонів метрів кубічних газу (до 34 %). Про це під час учорашньої колегії повідомила перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова, доповідаючи про готовність області до зими.

– У зв’язку зі складною ситуацією на сході країни підготовка до опалювального сезону включає не тільки підготовку об’єктів до зими, а й питання економії газу та інших енергоресурсів, – сказала вона. – Так, на виконання завдань Антикризового енергетичного штабу по зменшенню споживання газу обласною державною адміністрацією розроблені та впроваджуються заходи з його економії.

За її словами, скорочення споживання "блакитного палива" передбачає організаційні заходи, які дозволять зекономити на 1,5 млн. м³ (а це становить 7,4 % на суму 164,4 тис. грн.), технічні – на 3,9 млн. м³ (1,9 % на суму 34,4 млн. грн.); переведення на альтернативні види палива заощадить 49,5 млн. м³ (24,8 % на суму 105,5 млн. грн.), а тимчасові кризові заходи збережуть ще 12,7 млн. м³ (7,3 %) палива. Власне, Черкаська область стала однією з перших, яка сформувала з цією метою план дій та захистила його перед керівництвом держави.

– У цілому цей план економії газу виконаний на 90 відсотків, – зауважила Наталія Володимирівна. – Утім, є певні проблемні питання щодо виконання антикризових заходів у деяких районах області: зокрема, не вирішені питання по заміні котлів на одному з підприємств Сміли, у Звенигородці, Ватутіному, Каневі, в двох навчальних закладах Умані досі не встановлено електроопалення, а в Черкаському районі не завершені роботи по заміні 18 котлів. Хотілося б почути від очільників цих населених пунктів про причини, які вплинули на невиконання антикризових заходів. Уже зараз стає достатньо холодно, тож що в такому випадку робитимуть діти в садках, хворі в лікарнях та взагалі мешканці будинків? Усі вони мають бути з теплом.

Перший заступник обласного очільника наголосила, що кожен керівник районів та міст області відповідає за те, щоб опалювальний сезон розпочався вчасно, а в оселях черкащан було тепло.

Водночас, каже, постановою КМУ від 8 серпня нинішнього року нашій області передбачена субвенція з державного бюджету в розмірі 14,6 мільйонів гривень для впровадження заходів із енергозбереження та скорочення споживання природного газу.

– На даний час завершується робота по відбору проектно-кошторисної документації та проходження експертиз, – зазначила вона.

У цілому ж, за словами Наталії Старікової, у Черкаській області до зими слід підготувати 162 котельні, 3577 житлових будинків, 661 школу, 426 дитячих садка, 766 заклади охорони здоров’я та 14 стаціонарних закладів соціального захисту населення. Так, рівень підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років в цілому задовільний – готовність об’єктів теплового господарства становить 95 %, систем централізованого водопостачання та водовідведення на рівні 90 %, а об’єктів житлового господарства – 98 %.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#економія #газ #Черкащина #Черкаси
Оголошення
live comments feed...