• Головна
  • "Зроби сам" по-мошнівськи: як "Запорожець" переробити на... трактор
14:13, 25 серпня 2009 р.

"Зроби сам" по-мошнівськи: як "Запорожець" переробити на... трактор

Сергій Гречуха, житель села Мошни, що у Черкаському районі, використовує у господарстві власноруч збудований 17 років тому трактор.

Своє "чудо техніки" аматор склав зі списаного електронавантажувача, військової електростанції, автомобіля ГАЗ-51, "Запорожця", збирача винограду та багатьох інших агрегатів.

– За час, що минув з тієї далекої пори, мій тракторець неодноразово зазнавав реконструкції та удосконалення. Зате нині він має майже заводський вигляд та технічні параметри, – із гордістю розповідає Сергій Іванович.

За словами пана Гречухи, який, до речі, відомий читачам "Прес-Центру" за численними публікаціями на краєзнавчу тематику, його тракторець технічно поступається промисловим зразкам, проте повністю задовольняє потреби селянина – ним запросто можна привезти до господи врожай з городу або сіно.

Проблеми з експлуатацією трактора – не стільки технічні, скільки... бюрократичні. Адже для законної експлуатації такої техніки її треба зареєструвати, самому – отримати посвідчення тракториста, а це для людини в літах – проблема. Сергій Іванович мріє про те, що колись саморобні трактори, яких на Черкащині не так уже й мало, можна буде реєструвати за спрощеною схемою, а для проїзду сільськими дорогами буде достатньо водійського посвідчення. Але доки правила залишаються суворими, механізатора-аматора виручає, як він каже, людяне ставлення працівників ДАІ...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...