• Головна
  • Поважні гості з Хмельницького переймали досвід господарювання Черкас
08:40, 20 червня 2017 р.

Поважні гості з Хмельницького переймали досвід господарювання Черкас

Досвідом впровадження громадського бюджету та енергоощадних проектів, діяльності комітетів самоорганізації населення, а ще – місцевого ЦНАПу ділилися в Черкасах, – розповідає прес-служба Черкаської міської ради.

19 червня у нашому місті перебувала делегація з Хмельницької міської ради. У її складі – тамтешні депутати, очільники департаментів та голови КСНів. Така зустріч відбулася за підтримки Міжнародного республіканського інституту «IRI».

Наразі це вже другий візит хмельницьких колег. Досі ж вони приїздили навесні. Тоді знайомилися з регламентом роботи ради й дізнавалися про принцип майбутньої електронної системи поіменного голосування обранців на сесії.

– За одними з останніх досліджень рівень довіри населення до Черкаської міської ради сягає 40 відсотків, до міського голови – 66 %, – розповів під час зустрічі секретар міськради Олександр Радуцький. – У нас справді є ті напрацювання, якими можна поділитися, але, разом із тим, над є ще над чим працювати далі. Оскільки життя на місці не стоїть і ми завжди маємо йти в ногу з часом.

Хмельницький, зазначають гості, дещо схожий на Черкаси. У цьому місті проживає близько 270 тисяч городян, а чисельність депутатського корпусу, як і у нас, складає 42 особи. Тож їм, мовляв, цікаво порівняти ці обидва міста та найкращі практики взяти собі на «озброєння».

– Уже з перших хвилин нашої зустрічі стало зрозуміло, що тут є що перейняти. Як приклад, близько третини нашого бюджету ми спрямовуємо на соціальну сферу, натомість у Черкасах, як бачимо, більший акцент роблять на інфраструктурі й житлово-комунальній галузі, – сказав секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак. – До слова, нещодавно до нас приїздили з Харкова, знайомилися з нашим досвідом надання соціальних послуг. За цей час для себе зрозумів, неважливо, хто й у кого вчиться, важливо знайти те раціональне зерно, яке б підійшло і нам.

Водночас, поділився, що планує створити подібну до черкаської мережу органів самоорганізації населення. Наразі їх там усього чотири, тоді як у Черкасах – 19. У них, хоч ще й не чисельні КСН-и, організували після приєднання кількох навколишніх сіл.

– Це б суттєво покращило участь громадян у всіх процесах, які відбуваються у місті, – поділився він.

Свою діяльність, здобутки, а часом і – проблеми, гостям презентували керівники департаментів фінансової політики, економіки та розвитку, управління справами та юридичного забезпечення, охорони здоров’я та медичних послуг.

Ресурс міської казни в Черкасах у 2017-ої році складає 2,5 мільярди гривень, із них 600 млн грн – становить бюджет розвитку. За словами Наталії Джуган, про використання й розподіл публічних коштів у її департаменті щодня звітують через сайт міської ради.

10 мільйонів цього року на власний розсуд розподілять самі жителі. Така можливість у них є в рамках запровадження громадського бюджету. Черкаси стали одним із перших міст в Україні, де почали працювати з цією програмою. Такий досвід свого часу переймали в Польщі.

– Загалом в майбутньому нам хотілося б дійти до того, аби саме з допомогою рейтингового голосування ми формували весь ресурс громади, – сказала вона.

Директор департаменту економіки та розвитку Ірина Удод розповіла, що ті кроки для поліпшення життя в Черкасах, на які зосереджена увага місцевої влади, визначає Програма соціально-економічного та культурного розвитку Черкасах. Із цього року її розпочали формувати на середньострокову перспективу – три роки.

– У нашому ПСЕРі цього року чотири пріоритети – це комфорт, спрямований на створення в Черкасах привабливого середовища й поліпшення інфраструктури, освіта, здоров’я та ресурси, – розповіла вона й додала, що для контролю за виконанням дій цього документу розробили «Карту розвитку міста».

На ній нанесені всі об’єкти Програми соціально-економічного розвитку з поетапними фотографіями їх втілення.

Не один рік у Черкасах триває робота над енергоощадними проектами. У цьому фахівцям із міської ради допомагають різні міжнародні організації. Завдяки норвезькій фірмі Sweco вдалося провести енергоаудит у всіх загальноосвітніх школах обласного центру та отримати відповідні рекомендації. Ще в трьох закладах освіти за підтримки корпорації NEFCO – 9-ій гімназії, ЗОШ № 21 і 26, проведуть повну термомодернізацію.

За словами начальника відділу стратегічного розвитку Лесі Богодаєвої, у черкаських бюджетних закладах, серед іншого, триває щоденний моніторинг споживання енергії. Зупинятися на досягнутому в галузі заощадження енергії в Черкасах не збираються. У планах на цей рік – облаштувати геліосистему на гаряче водопостачання в одному із садочків, а ще – звести комплекс із дегазації полігону побутових відходів та генерації електричної енергії з вилученого біогазу.

– За весь час роботи в напрямку енергозбереження ми зрозуміли, що є не досить затратні, але ефективні заходи, на які ми інколи не звертаємо уваги, – підкреслила Леся Вікторівна.

У 2012-ому році в Черкасах відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг. У ньому, за словами директора управління справами та юридичного забезпечення Володимира Шабанова, нині надають 182 послуги. Відвідувачів обслуговує 27 осіб, із яких 22 адміністратори та ще четверо надають консультації.

– Наразі ми ведемо перемовини з одним із банків, аби кожне робоче місце адміністратора облаштувати терміналами для оплати окремих послуг. Це б дозволило суттєво скоротити час перебування в Центрі, – розповів він. – Адже зараз там працює тільки одне «вікно», а розрахуватися в ньому можна тільки готівкою. Часом це створює додаткові незручності.

Загалом гості з Хмельницького мали змогу не тільки послухати про черкаські здобутки та почути відповіді на запитання, а й побачити все на власні очі. Після презентаційної частини, вони ознайомилися з практичним втіленням окреслених питань.

Водночас, секретар міської ради Олександр Радуцький вручив колезі з Хмельницького флешку з усіма матеріалами, які цікавили делегацію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #хмельницький #делегація #досвід
Оголошення
live comments feed...