• Головна
  • Черкаси опинилися на 9 сходинці рейтингу найбезпечніших обласних центрів (ТАБЛИЦЯ)
08:50, 3 травня 2017 р.

Черкаси опинилися на 9 сходинці рейтингу найбезпечніших обласних центрів (ТАБЛИЦЯ)

Черкаси опинилися на 9 сходинці рейтингу найбезпечніших обласних центрів (ТАБЛИЦЯ)

Найбільш безпечним обласним центром України визнано Хмельницький, одразу за ним йдуть Тернопіль, Чернівці, Чернігів та Івано-Франківськ.

Черкаси ж опинилися на 9 сходинці. У 2016 році в нашому місті фіксували 69,2 кримінальних порушень на 10 тисяч осіб. 46 % опитаних повідомили, що почувають себе цілком або переважно в безпеці, коли йдуть додому після настання темряви.

Таким є рейтинг безпечності обласних центрів України, який оприлюднив Інститут суспільно-економічних досліджень, – пише Українська правда.

Черкаси опинилися на 9 сходинці рейтингу найбезпечніших обласних центрів (ТАБЛИЦЯ), фото-1

Натомість, у п’ятірку найнебезпечніших міст потрапили Запоріжжя, Кропивницький, Київ, Севєродонецьк та Миколаїв.

Рейтинг безпечності обласних центрів є результатом співставлення даних Третього всеукраїнського муніципального опитування мешканців обласних центрів, проведеного на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту (ІRI) та статистики щодо кількості кримінальних правопорушень.

Як розповіла експерт з макроекономічної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Крістіна Аврамченко, на позицію міста в рейтингу впливала кількість правопорушень та думка городян щодо рівня власної безпеки.

"Сприйняття громадянами стану безпеки в місті не завжди співпадають із об’єктивними даними щодо кількості кримінальних правопорушень. Так, в містах з приблизно однаковою кількістю кримінальних правопорушень громадяни оцінюють безпеку по-різному.

Наприклад, в Івано-Франківську, Вінниці і Херсоні кількість кримінальних правопорушень приблизно однакова: від 150 до 165 на 10 тис осіб. Проте, городяни почуваються по-різному. У Вінниці та Івано-Франківську безпечніше, а у Херсоні значно менш безпечно", – розповідає експерт.

Опитування виявило і цікаві парадокси.

Наприклад, у туристично привабливому Львові зареєстровано понад 200 кримінальних правопорушень на 10 тис населення, однак безпечно почуваються понад 65% городян.

У той час як у прифронтовому Маріуполі злочинність одна з найменших у країні (32 злочини на 10 тис населення), проте лише 41% респондентів почуває себе у безпеці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #найбезпечніше #місто #рейтинг
Оголошення
live comments feed...