• Головна
  • Депутати міськради, керівники профільних закладів та представники місцевого самоврядування дали оцінку першого року роботи міської ради й очільника Черкас
11:10, 27 жовтня 2016 р.

Депутати міськради, керівники профільних закладів та представники місцевого самоврядування дали оцінку першого року роботи міської ради й очільника Черкас

Минає рік роботи міської влади та міського голови Черкас. На початку своєї каденції Анатолій Бондаренко відразу поставив перед собою амбітну мету – відремонтувати багатостраждальні черкаські дороги, у гіршому випадку – обіцяв скласти з себе повноваження. Як бачимо, дороги цього року дійсно ремонтуються з небаченим розмахом. Про їх якість можна буде говорити вже швидше під кінець його каденції.

Депутатський корпус, до якого увійшли представники БПП, «Батьківщини», «Черкащан», «Свободи», Партії вільних демократів, УКРОПу та «Самопомочі», якщо і не став однією «депутатською родиною», то, принаймні, в деяких питаннях, народні обранці знайшли точки дотику, – розповідає ВиЧЕрпно.

А дехто з працівників міськради, яким хочеш чи ні доводиться бути присутніми на сесійних засіданнях, відмітили навіть підвищення політичної культури. Хоча, звичайно, на зміну одним епатажним депутатам на кшталт Миколи Булатецького, приходять інші – такі як Павло Карась. Але це вже швидше традиція і данина моді…  Як то кажуть «свято место пусто не бывает».

Отож, ми вирішили  поцікавитися, як оцінюють рік роботи міської ради та очільника Черкас самі ж депутати та представники місцевого самоврядування, а також керівники профільних закладів.

Ярослав Нищик: «Вистачило і на альтанки, і на фонтанчики»

Підсумки-1

Серед позитивних моментів роботи міської ради депутат від ВО «Свобода» Ярослав Нищик відзначив доволі збалансований бюджет та  ПСЕР на 2016 рік, забезпечення демобілізованих бійців земельними ділянками, масштабні ремонти в освітніх закладах.

– У цьому році вдалося забезпечити і фінансові зобов’язання по кредитним лініям, і ремонтні заходи в усіх школах, садочках та медичних закладах, і виконання величезного обсягу ремонту, а подекуди, фактично з нуля, будівництва дорожнього покриття. На багатьох вулицях вперше за багато років з’явилася розмітка, вуличне освітлення, освітлення дворів багатоповерхових будинків, тротуари, відновлено внутрішньобудинкову територію. Та власне я навіть дивуюся, а де дівалися кошти в попередні роки, на які масштабні проекти? Адже вистачає і на фонтани, і на альтанки, і на тролейбуси, і на заробітну плату бюджетникам, і на виплати старих заборгованостей.

Що ж до оцінки міського голови, то, на думку пана Ярослава, за нього мають  казати його дії, і оцінка його дій черкащанами.

– Як депутат відмічу, що за все попереднє скликання я жодного разу не був навіть у приймальні міського голови. В нього були свої проекти, і було здивування, чого депутати його не сприймають так як він цього хотів би – паном. Зараз ситуація інша.

Ну а недоліки завжди є. Це, зокрема, і постійні корупційні та напівкорупційні скандали, що трясуть стіни будівлі міськвиконкому. І хоча прямої ролі керівництва міста в цьому немає, тінь падає на всіх. І, на жаль, виходу з цієї ситуації в найближчий час я не бачу.

Олександр Радуцький: «Анатолію Васильовичу, я буду Вас захищати, як самого себе. Ми прийшли разом, якщо треба буде, разом і підемо»

Підсумки-2

Про ПСЕР та бюджет міста, які були прийняті цього року швидше, у порівнянні з іншими роками, відзначив і секретар Черкаської міської ради Олександр Радуцький.

– У цьому році, як ніколи, швидко і продуктивно була прийнята Програма соціально-екномічного розвитку міста і бюджет розвитку міста, що дозволило вже навесні розпочати капітальний ремонт шкіл, садочків, лікарень, доріг. Все це дало гарний результат, тому що депутати згрупувалися навколо проблем міста. Я їм на самому початку сказав: давайте забудемо, якого ви політичного забарвлення і зосередимося на розбудові міста. Більшість з них дослухалися.

Рекордною є і кількість рішень, які були прийняті цього року, вважає Олександр Радуцький.

З міським же головою у нього повне порозуміння:

«На початку нашої спільної роботи з міським головою була серйозна розмова, під час якої я сказав: «Анатолій Васильович, я буду вас захищати як самого себе. Ми прийшли разом, якщо треба буде, разом і підемо». Тому у нас є повне порозуміння. Хоч і бувають певні суперечки, як на кожній роботі, але ми завжди шукаємо компроміс».

Марина Макуха: «У Черкасах відсутня чітка стратегія розвитку міста»

Підсумки-3

Співпрацю міської ради та міського голови відмітила і аналітик ЧОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» Марина Макуха. Саме з цим вона пов’язує пожвавлення господарських робіт у місті. Сприяли цьому і децентралізаційні процеси, завдяки яким міський бюджет цього року було збільшено.

– Проте ці позитивні передумови для сталого розвитку нівелюються відсутністю у Черкасах чіткої стратегії розвитку міста. Проблеми Черкас не вирішують на системному рівні. Це, як у житті, якщо у вас з’явилися великі гроші, але ви не маєте плану, на що їх витратити, то з часом ви їх витратите, але на імпульсивні другорядні речі, так і не змінивши своє життя, — відзначила пані Марина.

Араік Мкртчян: «Міський голова має ще запал і бажання довести черкасцям, що вони не помилились зі своїм вибором»

Підсумки-4

У місті ще багато роботи, проте міський голова намагається щось зробити для Черкас, вважає підприємець, екс-депутат міської ради Араік Мкртчян:

«Вважаю, що порівняно з минулим роком ефективність роботи міської влади значно збільшилась. Звичайно, не все ідеально, але мені імпонує те, що новий міський голова дійсно намагається щось зробити для міста. Мабуть це добре, коли до влади приходить нова людина, яка має ще запал і бажання довести містянам, що вони не помилились зі своїм вибором. Вважаю, що влада робить вірно, акцентуючи увагу на розвитку комунальних підприємств. Особлива подяка за підтримку стратегічного КП «Черкасиелектротранс».

Роман Ганзевич: «Річниця звершень чи роковини сподівань?»

Підсумки-5

«Річниця звершень чи роковини сподівань? Що можна сказати про зміни в Черкасах? Чи задоволений я — ні, бо радикальних реформ управління містом по типу Вінниці або Дніпра не відбулося, а лише вони здатні дати довгострокові перспективи розвитку міста, які намагалися втілити в життя черкаські активісти. Чи не задоволений я — ні, бо я реаліст і розумію наскільки важко міському голові намагатися зробити щось нове разом із старою гвардією, що «плотно» сидить на схемах з міським бюджетом і комунальною власністю. Змін в структурі виконкому місто поки не дочекалося… Стосовно депутатів міської ради, то там надто мало молодих, енергійних людей із принципами».

Ірина Топчій: «Не було жодного року, щоб на освітню галузь було виділено стільки коштів»

Підсумки-6

«Дісталося» й освіті з медициною… Та кількість коштів, яка була виділена цього року, зокрема на освітню галузь, є безпрецедентною. Замінюються вікна, утеплюються фасади, встановлюються ІТП та проводяться інші заходи, які дадуть економити кошти саме на енергоносіях. А ще міська рада дала можливість працювати з декількома напрямками бюджетних коштів, зокрема мова йде про Громадський бюджет.

– Мабуть, ще не було жодного року, щоб на освітню галузь було виділено стільки коштів і їй було приділено стільки уваги, як у цьому році, — відзначає директор Черкаської гімназії № 9 ім. О. М. Луценка Ірина Топчій. –  Це дуже добре, що міська влада усвідомлює необхідність створення комфортних умов в освітній галузі.

Звісно, хотілося б, щоб міська рада звернула увагу на придбання для класів інтерактивних дашок, створення класів робототехніки – це все те, що дає нам можливість удосконалювати освітній процес в наших школах.

Руслан Зоря: «Оцінка мера — це не оцінка окремого чиновника, а сукупність результативності діяльності його підлеглих, господарських та фінансових показників та бажання чути думки інших»

Підсумки-7

Ще не готовий давати оцінку роботі міського голови депутат від УКРОПу Руслан Зоря:

«От закінчиться бюджетний рік, ми побачимо результати фінансової діяльності міста, проаналізуємо — отримаємо комплексну оцінку результатів міської влади. Щодо закидів, що «у місті хоч щось робиться», скажу, оцінку якості робіт проведуть самі жителі міста, а за депутатами залишається дати оцінку вартості цих робіт та виконавців, бо більшість з них була замовлена в авральному режимі, якраз напередодні введення системи «Прозорро». Тому оцінка мера – це не оцінка окремого чиновника, а сукупність результативності діяльності його підлеглих, господарських та фінансових показників та бажання чути думки інших».

Любов Майборода: «Рівень політичної дискусії – виріс»

Підсумки-8

На думку депутата Черкаської обласної ради 4-х скликань, головного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я ЧМР Любові Майбороди у депутатів цього скликання виріс рівень політичної дискусії. Хоча до самої організації роботи ради, до дотримання процедур, ще є питання. Як приклад, досі не дотримується така важлива процедура як оприлюднення за 20 робочих днів на офіційному сайті проектів рішень.

– А так, у цілому я позитивно оцінюю діяльність і депутатського корпусу, і міського голови. Фактично, в  Черкасах вперше створена команда самостійних гравців. Ще також дуже важливо, що Анатолій Васильович (міський голова, Бондаренко – ред.) дає можливість проявляти ініціативу своїм заступникам. І дуже б хотілося, щоб ця тенденція у нього залишилася, –  відзначає пані Майборода.

А ще вважає Любов Володимирівна, дуже важливо, щоб на посади приходили керівники, які б вирішували проблеми, а не пояснювали, чому їх не можна вирішити.

Прокоментувала Любов  Майборода і одне з найважливіших рішень міської ради цього року – прийняття системи електронних закупівель. На її думку, воно від самого почату було недосконалим, тому і виникли в медичних і освітніх закладах проблеми із закупівлями. На її переконання, якщо прибрати департамент і тендерний комітет як посередників, а керівники установ почнуть напряму здійснювати закупівлі через «Прозорро» і будуть брати за це відповідальність, то система електронних закупівель запрацює нормально.

Альона Цегвінцева: «Змінилася, як на мене, і робота самих депутатських комісій. Можливо, через те, що депутати працюють перший рік, тому прискіпливо вивчають кожне питання»

Підсумки-9

У роботі міської ради є плюси і мінуси, вважає депутат міськради від ПВД, голова постійної комісії  з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, сім’ї, соціального захисту, освіти, науки, культури, фізкультури та спорту, завідуюча ДНЗ «Мальвіна» Альона Цегвінцева.

Серед мінусів – це блокування довгий час питання «Прозорро». А коли вже громада прийшла на сесію, проект рішення був ухвалений. Хоча чудово зрозуміло, що депутатській більшості прозорі закупівлі не дуже потрібні.

Депутат представляє громаду, йому громада каже: директор СУБу погано працює, директор департаменту нічого не робить. Депутат виходить з ініціативою відсторонити чиновника на час перевірки, але цього не виконують.

Серед позитивних речей – це ініціативи міських депутатів, фракцій, які вилилися в рішення. І нині є обов’язковими до виконання. Наприклад, з ініціативи депутатів було збільшено кошти на медичну галузь і тепер один день перебування ургентного хворого оплачується з міського бюджету. Депутати звернулися з ініціативою, яка була підтримана, щодо ремонту доріг по вулицях Героїв Дніпра, Смілянської, Оборонної, Благовісної, Хоменка та інших. Змінилася, як на мене, і робота самих депутатських комісій. Можливо, через те, що депутати працюють перший рік, тому прискіпливо вивчають кожне питання, – зауважила Альона Володимирівна.

Ігор Кіта: «Відбулися зрушення у розвитку громадського транспорту»

Підсумки-10

Склад міської ради по політичних партіях досить різношерстий і на початку було дуже важко знаходити спільну мову. Проте об’єднати депутатів та зробити міську раду «робочою» все-таки вдалося. Принаймні таку думку поділяє депутат міськради, заступник директора департаменту муніципальної інспекції виконавчого комітету ЧМР, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, промисловості, транспорту, зв’язку, підприємництва, екології та охорони навколишнього середовища Ігор Кіта. Завдяки цьому відбулося багато зрушень у розвитку громадського транспорту: збільшилась кількість нових тролейбусів, частина яких була закуплена містом, а інша – подарована «Азотом»; збільшено кількість тролейбусів на маршрутах у вихідні дні, а школярі та студенти отримали можливість їздити у електротранспорті безкоштовно.

Юрій Тренкін: «У Кропивницькому були вражені тим, який обсяг роботи ми змогли виконати за рік»

Підсумки-11

Обсяг роботи за цей рік виконано великий, це помітили навіть із сусідніх обласних центрів.

– Я спілкуюся із колегами з міста Кропивницького, яке за розмірами, населенням та бюджетом дуже схоже на місто Черкаси. Декілька тижнів тому вони приїжджали до нас переймати досвід. Вони вражені тим, який обсяг роботи ми змогли виконати за рік і мені здається, це про щось говорить, — відзначає депутат від ВО «Батьківщина» та голова бюджетної комісії Юрій Тренкін.

– Головною проблемою минулої влади є використання коштів, які вони просто не могли освоїти, а ці гроші потім потрапляли під інфляцію. До прикладу, в тому році рівень інфляції склав 42%, тобто громада втратила майже половину своїх коштів. Анатолій Васильович зміг згуртувати навколо себе колектив, який націлений на роботу та результат. В короткі терміни ми прийняли бюджет і почали виконувати роботи. Зараз ми, бюджетна комісія, розпочали активно формувати бюджет на 2017 рік, щоб вже з 1 січня розпочати робити проектно-кошторисну документацію і відразу як зійде сніг, приступити до ремонту доріг, – додав депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #міськарада #мерчеркас #оцінкароботи
Оголошення
live comments feed...