• Головна
  • За кошти Громадського бюджету черкасці хочуть скейт-парк, амфітеатр і годинник на будинку
11:30, 19 жовтня 2016 р.

За кошти Громадського бюджету черкасці хочуть скейт-парк, амфітеатр і годинник на будинку

Гроші «підуть у народ» завдяки «Громадському бюджету».

«Громадський бюджет» – так називається соціальний проект, який вдруге поспіль втілюють у Черкасах. Полягає він у тому, що частину коштів міського бюджету виділяють на створення об’єктів міської інфраструктури, які запропонували містяни.

Головна родзинка «Громадського бюджету» – містяни самостійно мають розробити проект і розрахувати витрати на його створення. Втілення не повинно бути дорожчим за один мільйон гривень. Проект покликаний виховувати ініціативу й творчий поклик, прививати бажання змінювати місто. Реальне ж втілення замислу можливе тільки після громадського голосування, – розповідає Черкаський край.

Торік на «Громадський бюджет» міська скарбниця дала п’ять мільйонів гривень, участь у першому конкурсі взяли 39 проектів. Враховуючи активність громадян, цьогоріч місто збільшило фінансування до десяти мільйонів. До участі в конкурсі надійшло аж 108 проектів, 69 із яких координаційна рада з питань громадського бюджету допустила до голосування.

– Визначати кращі ідеї що отримають можливість втілення за кошти «Громадського бюджету» в Черкасах, почнуть із 1 листопада. Серед найцікавіших об’єтів, які, на думку громадян, повинні бути в обласному центрі, є розробки скейт-парку, амфітеатру в дитячому парку «Казка», великого годинника на одному з будинків у мікрорайоні «Митниця». Та найбільше уваги зібрав проект он-лайн запису на прийом до лікаря, – повідомила заступник голови координаційної ради з питань громадського бюджету Черкаського міськвиконкому Тетяна Харенко.

39 пропозицій не допустили до голосування. За словами Тетяни Харенко, чиновники відмовляли через об’єктивні причини: проект суперечив принципу загальнодоступності, вимогам чинного законодавства чи попереднім рішенням міської влади, або земельна ділянка, де за задумом автора мав бути втілений проект, на законних підставах перебуває в користуванні тієї чи іншої комунальної, державної чи приватної структури. Кілька документів було відхилено через відсутність підписів авторів.

Не обійшлося і без курйозів – відхилили скандальновідомий намір інсталяції шибениці в центрі Черкас. У висновках департаменту архітектури й містобудування міськвиконкому вказано: «За останніми спостереженнями кількість самогубств в Україні зростає, тому встановлення інсталяції є пряме провокування таких дій… Об’єкти, які споруджують у місті, повинні підтримувати дух патріотизму та любові, сприяти духовному відродженню країни та вихованню нового покоління нашої держави…».

Щодо земель мікрорайону «Митниця» назріває черговий скандал. Під час зустрічі громадські активісти виступили на захист кількох проектів, запланованих між автостоянкою і церквою Андрія Первозванного, відхилених координаційною радою. Люди емоційно повторювали: «Ми не віддамо «Митницю» під забудову». Чиновники пояснювали, що земельна ділянка, на якій містяни хочуть бачити сквер, у користуванні одного з комунальних підприємств Черкас. А це унеможливлює втілення проекту.

Гнівне обурення продемонстрували й активісти, які ратують за створення в міських парках спеціальних майданчиків для вигулу собак. Як зазначили фахівці, цей проект не може бути втілений доти, доки чинне рішення виконкому Черкас, що забороняє будівництво у парках.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #громадськийбюджет #проекти
Оголошення
live comments feed...