• Головна
  • Збірку перекладів американських поетів на українську мову презентували в ЧНУ (ФОТО)
17:40, 30 вересня 2016 р.

Збірку перекладів американських поетів на українську мову презентували в ЧНУ (ФОТО)

Книгу «25 американських поетів у перекладі Валерія Кикотя» презентували в Черкаському національному університеті на святкуванні Міжнародного дня перекладача та Всеукраїнського дня бібліотек.

Працівники та студенти навчально-наукового інституту іноземних мов Черкаського національного університету відзначили професійне свято з поетом, прозаїком, перекладачем, кандидатом філологічних наук, членом Національної спілки письменників України Валерієм Кикотем, – повідомляє прес-служба ЧНУ.

Валерій Михайлович презентував збірку вибраних творів американських поетів ХІХ-ХХ століття з їхніми українськими перекладами.

У передмові до книги перекладач написав: «Ліки, які я знайшов у царині американської поезії, перед вами. Це твори, що вразили мене найбільше, пройшли через клітковину мого серця, лишивши там як дещицю свого невмирущого світла, так і щемливого, подекуди філософського, а інколи й елегійного суму, який, вочевидь, теж потрібен людині для осягнення та глибшого осмислення себе, свого перебування в сущому просторі й часі та в невидимому надсущому бутті». Валерій Кикоть розповів, що представив читачу вірші, які пройняли його душу. Більшість поезій перекладено українською вперше. В цьому – цінність збірки.

Кикоть-2

Кикоть-2

Людмила Швидка, директор ННІ іноземних мов, висловила захоплення внеском Валерія Михайловича в українське перекладознавство та подякувала йому за багаторічну співпрацю.

На заході була присутня й видавець збірки Юлія Чабаненко. Жінка наголосила на актуальності питання видання українських перекладів іноземних текстів.

Завітала на презентацію й завідувач відділу читальних залів Обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка Катерина Вербівська. «Читайте Валерія Кикотя! Там велика філософія, глибока думка та духовне зерня, яке буде корисним вам у житті», — звернулася до молоді Катерина Іванівна.

Студенти-перекладачі, магістри та спеціалісти, зачитали присутнім уміщені в книгу вірші в оригіналі та в перекладі Валерія Михайловича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаси #чну #25американськихпоетів #валерійкикоть
Оголошення
live comments feed...