• Головна
  • Пам’ятники Степанові Бандері та Роману Шухевичу встановлять у Черкасах «свободівці»
11:00, 11 серпня 2016 р.

Пам’ятники Степанові Бандері та Роману Шухевичу встановлять у Черкасах «свободівці»

У центрі міста на розі вулиць Смілянської-Хрещатика представники ВО «Свобода» працюють над пам’ятником, який буде присвячений борцям за незалежність України Степану Бандері та Роману Шухевичу, – повідомляє Вичерпно.

– Міська влада побоялася назвати вулиці їхніми іменами, тому ми увіковічнимо Героїв України Бандеру та Шухевича у місті цією інсталяцією, – говорять «свободівці».

Крім прапора України та прапора УПА на кам’яній брилі згодом будуть викарбувані портрети цих особистостей.

Довідково

Степан Бандера – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера із Ярославом Стецьком були авторами Акту проголошення Української Держави 30 червня 1941 року. Для багатьох українців його ім’я стало символом боротьби за незалежність України.

Бандера-1

Бандера-1

Роман Шухевич – український політичний і державний діяч, військовик. Член галицького крайового проводу Організації українських націоналістів. Командир з боку українців українського військового підрозділу «Нахтігаль» в складі іноземних легіонів Вермахту (1941–1942). Генерал-хорунжий, головнокомандувач Української повстанської армії, голова Секретаріату Української головної визвольної ради (1943–1950). Посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.

Бандера-2

Бандера-2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#черкаськасвобода #пам’ятникстепановібандері #пам’ятникроманушухевичу
Оголошення
live comments feed...