• Головна
  • У черкаському книжковому магазині, де проходила презентація “Чорного Ворона” Шкляра, одночасно торгували книгами про Берію (ФОТО)
12:33, 25 квітня 2016 р.

У черкаському книжковому магазині, де проходила презентація “Чорного Ворона” Шкляра, одночасно торгували книгами про Берію (ФОТО)

23 квітня під час презентації Василем Шкляром книги «Чорне сонце» в Черкасах трапився ексцес. Симпатична дівчина-націоналістка в кашкеті-«мазепинці» виявила на полиці книжкового супермаркету «Буквіца», де проходила презентація, книгу про керівника НКВД СРСР Лаврентія Берію і жбурнула нею об підлогу, пише Козацький край.

Багато хто з тих, хто прийшов на презентацію книги про полк «Азов», який воює проти проросійських бойовиків на Донбасі, підтримали дії дівчини, бо не вважають за доречне популяризування того, хто нищив українське підпілля, воював проти УПА, віддавав накази про розстріли українських патріотів.

Ось як про це розповідає відома черкаська художниця Ольга Отнякіна-Бердник, яка була на презентації: «Презентація в книгарні “Буквица”. Людей повно, сісти ніде. Та мова не про те. Тут вибухнула, але не розгорілася дискусія. Юна патріотка кинула об підлогу біографію Лаврентія Берії, що продавалася в книгарні. Попри юнацький запал і деяку театральність, що їй завадили, дівчина, безумовно, мала рацію. Що це за “Буквіца” така, і що це за аргумент такий: “Врага нужно знать в ліцо?” Хто хоче знать врага в ліцо, той іде в армію. Напевне, так. А зустрічі з письменниками повинні відбуватися в бібліотеках, які утримує держава. Там великі читальні зали і безліч місця… Це не дрібниця, це ідеологічна війна».

У черкаському книжковому магазині, де проходила презентація “Чорного Ворона” Шкляра, одночасно торгували книгами про Берію (ФОТО), фото-1

Молода націоналістка за секунду до того, як "опустила на рівень плінтуса" книгу про Лаврентія Берію

Нагадаємо: «Козацький край» вже писав про специфічний книжковий асортимент магазину «Буквіца» в Черкасах у жовтні 2014 року.  Тоді він пропонував читачам козацького міста на Дніпрі купити за 111 гривень книгу російського «історика»-самоучки Алєксєя Кунгурова, яка називається «Киевской Руси не было. Или что скрывают историки». Це – той самий блогер Кунгуров, який «прославився» серією репортажів, у яких паскудив Україну під час Революції Гідності і з початком війни на Донбасі. Серію цих репортажів, які розміщує у себе на блозі, Кунгуров назвав так: «Украинский Зомбиленд: взгляд изнутри».

У черкаському книжковому магазині, де проходила презентація “Чорного Ворона” Шкляра, одночасно торгували книгами про Берію (ФОТО), фото-2

Ці книги продавалися в "Буквіце" у жовтні 2014 року...

Поруч з книгами на одній полиці у «Буквіце» стояли тоді «творєнія» іншого російського псевдоісторика – Льва Рудольфовича Прозорова, який возомнив себе «великоросом-новоязичником» і час від часу воліє називатися не рідним ім’ям, а як «Озар Ворон». Увазі черкащан у магазині «Буквіца» пропонувалися його книги «Русские корни. Мы держим Небо», «Русские – завоеватели славян», «Мы не рабы, а внуки Божьи» та інші подібні своєю претензійністю «твори». Притягував увагу своїм нахабством заголовок ще однієї книги Прозорова на полиці черкаського магазину – називається вона «Где кровь русская пролилась – там и земля русская». Замість передмови автор ставить віршик власного виробництва, у якому є такі слова:

Кто сказал, что не Русь – Украина с Литвой,

Что не Русь – Ереван, Ашхабад,

Если в землях этих, сомкнувши строй,

Сотни русичей павших лежат?!

Щоб пояснити, хто такий сам Прозоров, варто згадати, що 1997 року він був затриманий в Іжевську за звинуваченням у неонацизмі і розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Тепер же він – «добропорядочний гражданін» – бо думає і говорить, як мільйони інших росіян, чиї голови одурманені шовіністичною агітпродукцією…

У черкаському книжковому магазині, де проходила презентація “Чорного Ворона” Шкляра, одночасно торгували книгами про Берію (ФОТО), фото-3

А книги про "сталінскіх соколов" у магазині "Буквіца" посеред Черкас продають і нині...

«Козацький край» поставив тоді питання руба: що робить подібна друкована гидота в Черкасах? Чи не пора раз і назавжди припинити розповсюдження подібної літератури не тільки в окремо взятому місті, а й по всій Україні, чиї солдати нині гинуть у боях проти тих, чий розум отруєний саме такою агітпродукцією?!

Тоді, восени 2014-го, після нашої публікації Кунгуров і Прозоров щезли з полиць «Буквіци» в Черкасах. Тепер з’явився Берія…

Як ще пояснити, що не варто припинити підсовувати споживачам непотріб?!

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаський книжковий магазин #презентація #Шкляр #“Чорний Ворон” #книги про Берію
Оголошення
live comments feed...