• Головна
  • "Я не мала права показати свою слабкість", – Марія Варфоломєєва у Черкасах розповіла про перебування у полоні
17:25, 12 квітня 2016 р.

"Я не мала права показати свою слабкість", – Марія Варфоломєєва у Черкасах розповіла про перебування у полоні

Їй приписали причетність до "Правого сектору" і звинуватили в організації протестних рухів на Донбасі та геноциді тамтешнього населення. Якими були 419 днів полону у сепаратистів, розповіла журналістка Марія Варфоломєєва під час прес-конференції у Черкасах, пише vikka.ua.

Після майже 14-місячного полону Марію звільнили 2 березня. Щоб здійснити обмін, Президенту довелося помилувати громадянина РФ, засудженого на довгий термін ув'язнення за злочини проти територіальної цілісності нашої держави. Звільнена полонянка розповідає: було б легше пережити ув’язнення, якби знала, скільки людей клопочуться за її свободу.

"Дуже важко було, бо всі навколо тебе ненавидять. І я думала, що ніколи не буду на свободі, ніколи не побачу сонця. Я була наче відірвана від реальності. Здавалося, що я буду на волі, як потраплю на Марс. Протягом цього часу я зверталася до Бога, молилася. І він мене не кинув. Було дуже страшно, але попри це я відчувала мир та спокій", – розповідає Марія Варфоломєєва.

З 9 січня 2015 року, коли затримали журналістку, вона змінила п’ять дислокацій на території Луганщини. Сидіти довелося навіть із дівчиною з п’ятьма судимостями.

"Ти перебуваєш в умовах, коли тебе постійно провокують на конфлікти. Моя співкамерниця із п’ятьма судимостями та 15-ма роками наркоманії вважала себе авторитетом і думала, що може підвищити свою самооцінку за мій рахунок. У такій ситуації ти не маєш права піддатися на конфлікт і просто не можеш показати свою слабкість, бо "відкусять" спочатку палець, а потім руку", – пригадує колишня полонянка.

Як зізнається Марія, у середовищі, де всі прозомбовані, найважче було не піддатися тій омані, бо починаєш думати, а чи я не помиляюся. Тому і перспективи знову зробити Донбас українським тануть на очах.

"Якщо вони вважають, що їм самим буде краще, хай так живуть. Україна, звісно, може перемогти силою і відвоювати територію, однак ці люди все одно вважатимуть себе неприборканими, такими собі героями, яких ніхто не зможе перемогти. І вже зараз нове покоління вчать, що в усіх їхніх бідах винна Україна", – зазначає журналістка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Марія Варфоломєєва #Черкаси #перебування у полоні #не мала права показати слабкість
Оголошення
live comments feed...