Що таке автомобільний номерний знак нікому пояснювати не потрібно, кожному, навіть у кого ніколи не було автомашини, відомо утилітарне призначення цієї таблички. Тим більше всякий автолюбитель в Черкассах знає, куди звернутися у разі втрати або наступу непридатності автономерів. Сьогодні виготовлення автомобільних номерних знаків можна замовити у фахівців компанії znaki.net.ua, які під замовлення виготовлять дублікати ваших автономерів замість втрачених або сувенірні автомобільні номери, відреставрують номерні таблички, що прийшли в непридатність.

За твердженням істориків, першими проблему отримання індивідуальних номерних знаків відчули візники. Введення номерів для цієї категорії транспорту було обумовлено необхідністю впорядкування реєстру та реєстрації приватних візників для полегшення процедури стягування з них податків на перевізницьку діяльність. Так, наприклад, в імперській Росії місцевим градоначальством видавалися візникам спеціальні жетони з індивідуальним номером. Для того щоб у поліцмейстера або жандарма не виникало зайвих питань про легальність бізнесу візника, жетон пропонувалося приколювати на чільне місце. Незабаром за аналогією з візниками подібне нововведення торкнулося і власників велосипедів, і вже тільки потім - перше автомобілістів.

До речі, що стосується місця і часу появи перших автомобільних номерів на просторах тодішньої Російської імперії, то тут перша табличка з номером автомобіля була видана в 1904 році одному з ризьких автовласників. У дореволюційній Росії кожному місту надавалося право вводити свою власну систему нумерації. Причому власникам автомашин ставилося в обов'язок міняти номери щорічно після проходження спеціального огляду автомеханіком. Різнобарвні таблички накопичувалися у водіїв з роками і були окрасою стін гаража.