В ролі утеплювача стін, підлог і стель в квартирах і будинках можна використовувати скловату або мінеральну вату.

Монтаж цих матеріалів не простий, тому що повинен забезпечувати виконання основних функцій і бути безпечним. Займатися установкою даних матеріалів можуть тільки фахівці, які знають всі нюанси роботи з мінеральною ватою і скловатою, а також мають досвід монтажу.

При виконанні робіт слід використовувати спеціальні пароізоляційні і гідроізоляційні плівки, які підходять для обраного приміщення. Кріплення також необхідно вибирати, орієнтуючись на тип будівлі.

Якщо ви вирішили всі роботи виконати самостійно, ви ризикуєте отримати величезну кількість проблем. Вата та скловата може почати вбирати вологу, і в квартирі з'явиться вогкість.

Мінеральна вата включає в своєму складі шкідливі речовини і випаровування (фенолформальдегідна смола і тонкі скляні голочки), які не повинні бути присутніми в приміщенні. Саме тому її заборонено використовувати для утеплення внутрішньої сторони стіни. Робота з цими матеріалами вимагає уваги фахівців і додаткових матеріалів, тому цей вид утеплення вважається дорогим. Для утеплення внутрішньої сторони приміщення краще використовувати недороге і безпечне піноскло.

Для згладжування нерівностей стіни перед утепленням, як правило, використовують ротбанд - універсальну гіпсову штукатурку для штукатурення стін і стелі. Для створення фундаменту і облаштування довговічних і міцних підлог, бажано застосовувати спеціальну суміш, у складі якої мінеральні та органічні добавки, пісок і євроцемент.

Крім піноскла існує ще кілька видів утеплювачів, які можна використовувати. Спінений Полістирол (або пінопласт) є одним з найдоступніших видів утеплювачів. На жаль, термін його експлуатації дуже обмежений (приблизно 15 років), до того ж він руйнується під дією бензину, ацетону, температури та сонячного світла. Навіть проста вода, ввібрана пінопластом, при замерзанні починає процес його руйнування. Серед іншого можна також відзначити труднощі, пов'язані з любов'ю до пінопласту гризунів. Також пінопласт дуже швидко запалюється і може стати джерелом пожежі. Пінопласт є вуглецевим полімером, він важко піддається забарвленню або штукатуренню, тому необхідно буде витратитися на спеціальні фіксуючі матеріали.

Як видно, пінопласт має величезну кількість недоліків, на тлі одного плюса. Він є дуже дешевим матеріалом. Однак уявіть, якому ви піддаєтеся ризику, використовуючи для утеплення пінопласт, адже за рахунок того, що це дуже крихкий матеріал, існує ризик, що він швидко стане непридатним. У такому випадку всі роботи необхідно буде проводити заново. Намагайтеся не економити на утеплювачі, скупий платить двічі.

Більш детально читайте тут.