index Найчастіше демонтаж турбокомпресора здійснюється незалежно від проведеного тестування двигуна на виявлення несправностей. А між тим станок для балансування турбін дає можливість позбавити автовласника марної процедури, пов'язаної з заміною турбокомпресора. Виходячи з цього, слід знати основні несправності, зумовлені неправильною роботою турбокомпресора:

  • двигун не розвиває повну потужність;
  • дим, що виходить з вихлопної труби — чорного або синього кольору;
  • збільшується витрата масла;
  • робота турбокомпресора супроводжується надмірним шумом.

Чорний дим та знижена потужність двигуна

Винесені в заголовок ознаки можуть характеризувати проблему, пов'язану зі зменшенням обсягу повітря, що надходить у двигун, тоді буде потрібен тюнінг турбіни трактора. В якості основних причин в даному випадку можна розглядати витік повітря з трубопроводів, теплообмінника, або сполук турбокомпресора. Також можливе засмічення каналу, призначеного для підведення повітря.

Якщо проблемним вважається ділянка, де з'єднується двигун та вихід турбокомпресора, то треба мати на увазі, що найчастіше дефект такого типу можна визначити по свисту, видаваному повітрям, який виривається назовні. Крім цього, завжди треба перевіряти стан повітряного фільтра та каналу, що підводить повітря до турбокомпресора.

У тому випадку, коли ремонт турбокомпресорів не призводить до позитивного результату, слід здійснити перевірку випускного колектора та ущільнювачів, а також трубопроводів на предмет засмічення. При цьому не треба виключати наявність тріщин, слабку затяжку болтів, можливі пошкодження з'єднань та прокладок.

Обертання ротора турбокомпресора повинно здійснюватися легко, тому необхідно контролювати дотримання цієї умови. У стандартній ситуації ротор обумовлюється наявністю незначного люфту, але якщо колесо турбіни при обертанні зачіпає корпус, то можна говорити про те, що підшипники серйозно зношені.