Питання щодо власного житла завжди хвилював і хвилює суспільство. Відповідно, дуже актуальне питання квартирної власності і житлових правовідносин. Адже така покупка дуже серйозний крок, і багато на початковому етапі задаються різними питаннями. Найглобальніший з них, де краще купити житло: на вторинному ринку або в новобудові? Краще купити готову квартиру, але ненову, або вкласти гроші в новобудову, але ще не закінчену? Ситуація непроста.

Переваги все-таки на боці новобудови, і все більше покупців віддають перевагу саме такому виду житла. Пов'язано це і з тим, що вибір житла у ЖК Львівський маєток дуже різноманітний, і забудовники буквально «ловлять» своїх покупців, пропонуючи зручні і гнучкі умови покупки нерухомості. Проте в цій сфері є безліч нюансів. І багато хто все ж побоюються купувати житло на етапі будівництва. Тим більше що число обдурених не так вже й маленьке.

Різні види житла мають позитивні і негативні сторони. Однозначної відповіді на користь одного або іншого типу об'єкта немає. Залишається лише порівнювати всі їх переваги і робити висновки. Плюси придбання нерухомості в новобудові: величезний вибір різноманітних пропозицій, хороша можливість підібрати собі відповідний варіант; сучасне планування; просторі кімнати; можливість поміняти планування, виходячи з своїх потреб; нові комунікації; якісні і довговічні матеріали; відсутність «чужий аури»; молоді сусіди; економія грошових коштів (на ранньому етапі будівництва); можливість отримання кредиту; це хороше капіталовкладення, яке завжди цінується; наявність нових дитячих майданчиків та спорткомплексів, місць відпочинку, паркінгу.

Мінуси придбання нерухомості в новобудові: велика імовірність тривалого проміжку часу між здійсненням угоди купівлі об'єкта і реальним заселенням. Затяжний характер ремонтних робіт в сусідніх квартирах. Адже нові мешканці ще будуть заселятися. Квартири здаються з чорнової штукатуркою, тому витрати на ремонт великі. Будівельні недоробки. Будівництво «заморозилося». Враховуючи ці переваги і недоліки новобудов, потрібно не забувати і про безліч інших моментів.

Важливим нюансом є розташування нерухомості. Розташування будинку: будинок розташований «на відшибі» або в елітному кварталі. Велику роль відіграє наявність поблизу транспортної розв'язки. Якість будівництва об'єкта: проект, рік побудови, якість будматеріалів і т. п. Наявність місця для паркування, ресторан, ліфт, комори. Характеристика житлової площі: метраж кухні, вид санвузли, висота стель, кількість кімнат, наявність лоджій або балконів, поверх. Якщо квартири продаються з ремонтом від забудовника, то ціна їх вище, ніж вартість аналогічної квартири без обробки. Належну увагу приділіть увазі і прибудинкової території.