В багатьох країнах світу де нестабільне економічне становище, а одночасно і низький рівень життя їхні громадяни стараються емігрувати за кордон в пошуку відповідного заробітку. В Україні економічна ситуація не краща і наші співгромадяни масово виїжджають на заробітки за кордон. Останніми роками доволі пристойна робота в Польщі і оплата праці теж задовільна для багатьох працівників. Польща в даний час стала однією з найпопулярніших країн куди їдуть в пошуку роботи наші громадяни. В даній країні зарплата практично найбільша тай географічно розташована поряд з Україною, а значить не потрібно тинятися в пошуку роботи в далеких краях, як це було в дев’яностих роках минулого століття. На рахунок роботи в цій сусідній з нами країні маса оголошень в інтернеті, та сторінки їхніх газет заповнені такими ж оголошеннями.

В Польщі можна доволі пристойно заробити і на сезонній роботі. Тут прості пояснення, адже поляки їдуть на роботу в країни Європейського Союзу, до прикладу в Данію, Англію, чи Францію і Австрію. Адже в даних країнах за ту саму роботу оплата значно більша. Натомість у нашій державі безвізовий режим не введений, а отже нашим громадянам доводиться по спрощених візах працювати в ближньому зарубіжжі. В даному випадку можна порівняти середні зарплати держав Європи і Польщі наскільки вони різняться. Для стабілізації економічної ситуації поляки все більше запрошують на роботу іноземців і в більшості це українці. Масово працюють в Польщі громадяни з Західної України, але і громадяни інших регіонів нашої країни теж доволі активно шукають вакансії в Польщі. Для українців робота в цій країні як правило на офіційній основі і роботодавець зобов’язаний сплачувати податки, та страхує життя найманого робітника, а також забезпечує житлом і ведеться доставка робочих на підприємства.

Робота в Чехії для наших громадян теж доволі перспективна. Найбільше вакансій на роботу в цій країні в Празі. Тут проживає і працює тридцять сім процентів всіх мігрантів. Найбільше іноземних робітників тут з В’єтнаму і Росії, до цієї категорії відносяться і українці. Іноземні працівники стикаються тут з відповідними проблемами, тобто з пошуком житла, тай незнання мови теж значна перешкода. Для того щоб отримувати таку ж зарплату як чехи іноземним робочим доводиться працювати по дванадцять, а то й по вісімнадцять годин за зміну. Минулого року в Чехії проживали і працювали майже п’ятсот тисяч іноземців, де практично половина мали вид на постійне проживання. Число українців тут останнім часом знизилося. В більшості іноземні працівники живуть і працюють на підприємствах Праги. На даний час постійний вид на проживання і роботу в цій країні отримали майже двісті сорок тисяч іноземців, всі інші перебувають тут на тимчасовій основі.