Легалізація, це підтвердження достовірності або законності. Цей термін може бути використаний стосовно різних сфер: легалізація документів, легалізація доходів, легалізація алкоголю, або легалізація наркотиків. Розглянемо більш детально, що означає легалізація. Легалізація документів або узаконення – це надання законної сили, офіційне визнання, часто з відтінком декриміналізації. Як правило це дія на законному рівні, що робить ту чи іншу діяльність на території країни законною. І якщо говорити про легалізацію, то сфер діяльності, де використовується легалізація, досить багато.

Види легалізації

Легалізація документа це вчинення певних дій, які надають документу юридичної сили. Легалізація наркотиків це визнання законним і безкарним вживання, зберігання, виробництва та передачі іншій особі всіх або деяких наркотичних засобів. Легалізація порнографії це безкарне розповсюдження порнографічних матеріалів без обмежень. Легалізація програмного забезпечення це відмова від використання «піратського» програмного забезпечення. Легалізація доходів (або відмивання грошей) це переказ грошей із тіньової економіки в офіційну економіку. Легалізація мата це визнання ненормативної лексики. Легалізація проституції це відмова від кримінального та адміністративного переслідування осіб, які залучені в проституцію (може поєднуватися з криміналізацією клієнтів, сутенерів, власників борделів і так далі).

Легалізація одностатевих шлюбів це визнання за особами однієї статі права вступати в шлюб. Легалізація зброї це здатність громадян мати зброю. Легалізація алкоголю це скасування сухого закону в ряді країн. Легалізація міграції це визнання прав іноземних громадян на роботу, проживання і так далі. Легалізація гральних закладів це визнання гральних закладів законним видом дозвілля громадян. Часто під легалізацією розуміється проведення заходів в рамках декриміналізації того чи іншого явища, наприклад, легалізація проституції. Легалізацією називають також узаконення діяльності організації або компанії, наділення будь-якого акта чи дії юридичною силою, згідно з чинним законодавством держави.

Звичайно, якщо говорити по справедливості, то легалізація не повинна проводитися в принципі, але на це впливають різні прийняті рішення з боку чинного в країні законодавства. Також легалізацією можна визначити і «відмивання »грошових коштів або іншого майна, придбаних злочинним шляхом у державі.