Посвідка на проживання в Україні – це офіційний дозвіл для нерезидента держави, який надає йому право на легальне проживання та місцезнаходження в межах території України протягом певного терміну або без обмеження строку.

Основними причинами, які можуть виступати підставою для оформлення посвідки на проживання, є наступні: навчання в країні, працевлаштування на території Україні, родинні відносини з громадянином або громадянкою України, наукова або освітня робота, участь у інтернаціональних програмах і заходах.

Таким чином, можна виділити 2 типи посвідки на проживання: постійна та тимчасова. Кожна з них має свої переваги та недоліки. Перш за все, слід зазначити, що посвідка на тимчасове проживання має обмежений термін дії та через 12 місяців після отримання її необхідно щорічно продовжувати. Оформлення постійної посвідки не містить зазначених обмежень, однак, процедура її отримання є значно складнішим процесом, що зумовлено необхідністю в наявності вагомої на те причини та важливої підстави. Існує дві категорії іноземних громадян, які можуть претендувати на отримання постійної посвідки на проживання в Україні:

  • Колишні громадяни України;
  • Особи, які мають право на імміграцію до України на підставі наявності Дозволу на імміграцію.

Згідно з Законом України «Про імміграцію» основними підставами для оформлення посвідки на постійне проживання є наступні:

  • наявність близьких родичів першої лінії, які є громадянами України;
  • наявність батьків, чоловіка або дружини, дітей, які вже оформили посвідку на проживання на території України;
  • територіальне походження;
  • наявність статусу біженця; опікуна або піклувальника громадянина України – представника незахищених категорій населення.

Проте, слід зазначити, що нерезиденти держави, які мають оформлену постійну посвідку на проживання, у своїх правах прирівнюються до українців.

Процедура оформлення посвідки на проживання на території України містить кілька основних кроків. По-перше, необхідно зібрати пакет потрібних документів, серед яких: заява, паспорт, ідентифікаційний код, віза (якщо з країною встановлено візовий режим), чотири фотокартки, довідка про сплату державного мита тощо. Після цього треба звернутися до місцевого відділення ДМС України та написати заяву на оформлення посвідки на проживання разом із підготовленим переліком документів.

Термін оформлення посвідки на проживання та вартість отримання документу не є фіксованими. Вони залежать від конкретної ситуації та окремих факторів. Проте, варто підкреслити, що процедура займає здебільшого менше 30 днів, а вартість оформлення сягає приблизно 8000 гривень. Детальнішу інформацію пропонуємо Вам дізнатися, звернувшись до нашої консультаційної служби. Ми відповімо на всі Ваші запитання щодо процедури оформлення документу.

Ми допоможемо Вам отримати посвідку на проживання на території України якнайшвидше та за прийнятною ціною!