Технічний паспорт на квартиру - це важливий документ, в якому перераховані всі технічні характеристики приміщення, вказані власники об'єкта, його адреса, оціночна вартість.

 Техпаспорт на квартиру є невід'ємною частиною пакета документів, який повинен бути у власника будь-якої нерухомості. Його відсутність не позбавляє права власності, але робить неможливим будь-які операції з квартирою.

Хто має право видати технічний паспорт

Технічні паспорти на житлові приміщення видає бті (бюро технічної інвентаризації), але з 2013 року право на видачу отримали інші юридичні особи, що пройшли акредитацію. Питання отримання техпаспорта регулюються Житловим та Цивільним кодексами, а також Законами України «Про власність», «Про архітектурну діяльність».

В якому випадку власник квартири отримує первинний техпаспорт

Вперше техпаспорт отримує власник, що купив квартиру в новобудові. Спочатку забудовником оформляється техпаспорт на весь багатоквартирний будинок Потім мешканці отримують техпаспорта на окремі куплені квартири. Для цього їм потрібно звернутися до БТІ та оформити заявку на проведення первинної інвентаризації.

Який пакет документів потрібно нести в БТІ

паспорти всіх власників квартири, ідентифікаційні коди;

акт про приймання-передачу квартири (у разі одержання нового паспорта),

документ про право власності (при внесенні змін в старий паспорт),

заяву,

квитанцію про оплату.

Бажано мати з собою копії всіх цих документів.

Порядок отримання техпаспорта на квартиру

Після оформлення заявки протягом місяця квартиру повинен відвідати фахівець, який збере дані про стан житла і проведе заміри. Потім протягом двох тижнів власник нерухомості отримає готовий документ. При необхідності можна отримати його раніше - за окрему плату. Техпаспорт видадуть тільки власнику нерухомості при пред'явленні паспорта.

Зміни в техпаспорті в разі зміни власника

 При продажу (передачі, успадкуванні) квартири іншій особі в технічний паспорт вноситься інформація про нового власника. Зміни робить БТІ на підставі документа про право власності, старого техпаспорта та виписки з реєстру прав власності. Згідно Цивільного Кодексу України колишній власник квартири зобов'язаний передати новому власнику техпаспорт разом з пакетом інших документів. Новому власникові обов'язково потрібно переоформити документ на себе - для цього протягом місяця звернутися в БТІ за місцем реєстрації квартири.