Для виконання різноманітних будівельних і ремонтних робіт потрібна бетонна суміш. Щоб вона вийшла належної якості, треба використовувати спеціальне обладнання. Відмінним пристосуванням є бетонозмішувач, в якому замішуються цементно-піщані розчини різних пропорцій.

На вибір бетономішалки ціни вплив надають певні дані. Це призначення устаткування, об'єм ємності, тип мотора і самої бетономішалки. Все це потрібно обов'язково враховувати – в іншому випадку купівля стане марною тратою коштів і часу.

Вибір бетономішалки повинен здійснюватися з урахуванням потужності мотора, робочого напруження, класу обладнання. Якщо основною областю використання бетономішалки є дача, то обирати дуже потужне обладнання немає необхідності. Для разового використання досить придбати обладнання, у якого потужність до 700 Вт.

Це значення відповідає обсягу ємності в 130 літрів. Якщо планується постійне використання бетономішалки, при цьому загальне навантаження за добу буде становити приблизно 12 годин, то краще всього купувати обладнання з двигуном, розрахованим на 1000 Вт. Якщо планується навантаження до 12 годин безперервної роботи в добу, то можна брати бетономішалку, двигун якої має потужність 800 Вт.

Всі професійні моделі призначені для роботи в мережі з напругою 380 В. В основному це стосується тільки тих моделей, які застосовуються на великих будівельних майданчиках. Якщо ж планується використання для дачного будинку, то цілком можна обійтися двигуном, який розрахований на 220 В. В такому випадку в якості харчування може використовуватися дизельне паливо і електрична мережа.

Невеликі бетономішалки вважаються більш економічними. Увагу треба приділити тому, чи є можливість підключення до мережі. Наприклад, якщо будинок тільки будується, то не завжди проведена електрична мережа. Тоді агрегат треба купувати з двигуном, що працює на рідкому паливі.

Всі запропоновані сьогодні бетономішалки розрізняються по класу: це професійні моделі та побутові. Вибір робиться в залежності від того, з якою метою купується пристрій. Наприклад, при будівництві приватного будинку або при невеликих ремонтних роботах витрата суміші невелика, тому краще придбати агрегат з компактною ємністю.

Якщо використання буде інтенсивним, а замішування суміші на добу становить від 5-7 кубів, то краще віддати перевагу професійній моделі, яка забезпечить необхідну якість і потужність.