Питання, як відбувається кремація людини, турбує кожного, хто обирає цей спосіб поховання для свого померлого родича. Багато людей відчувають забобонний страх перед спаленням покійних, адже якщо при похованні в могилу ми хоч приблизно уявляємо, як розкладається тіло, то при кремуванні порох видають близьким вже на другий день. Що ж відбувається з останками у печі? Як спалюють померлих і як проводиться процедура?


Що таке кремування?

Термін «кремація» походить від латинського слова cremare («спалювати»). Процедура передбачає процес спалювання тіла покійного, який проводиться у спеціальній кремаційній печі. Середня температура всередині її камери перевищує 1000 ° C, тому людські останки повністю перетворюються на порох. Якщо сталась така трагедія у вашій сімї, то ритуальне бюро "Білий Янгол" доможе вам провести кремацію тіла в Києві!

Історія кремування сягає корінням в епоху палеоліту. Вже тоді люди віддавали перевагу спаленню тіл, використовуючи з цією метою звичайне багаття. На Європейському континенті кремацію вперше почали широко використовувати ще у Стародавній Греції. Греки вважали, що спалювання померлої людини очищає його душу і звільняє її від земного тіла. Потім, разом з багатьма звичаями та ритуалами, запозиченими римлянами у Стародавньої Еллади, кремація як вид поховання набула великого поширення в Стародавньому Римі. Саме за часів Стародавнього Риму з'явилося правило зберігати кремовані останки в прикрашених урнах в особливих місцях – у колумбарних стінах.

У християнстві кремацію прийнято вважати, як ознакою язичництва. Тому з розвитком християнства вона поступилася місцем поховання в землю. До 400 р н. е. Більшість народу Західної Європи прийняло хрещення і відмовилося від кремації. У 785 році, під загрозою страти, Карл Великий заборонив кремацію. Відродження кремації відбулося у Європі у другій половині XVIII століття. Саме тоді швидко розвивалися міста. Цвинтарі не справлялися з безперервним потоком померлих. З'явилися братські могили та поховання поряд з будинками. Близькість цвинтарів іноді спричиняла епідемії серед місцевих жителів, т.к. у роки рідко хто вмирав природною смертю. Відкриття мікроорганізмів довело, що поховання є джерелом небезпеки для людей. Тож згадали про спалювання трупів. При цьому кремацію потрібно було організувати без образи покійного та його родичів. Звичайні багаття не підходили для цього. Тож почали будувати крематорії.

Перша кремаційна піч була створена Фрідріхом Сіменсом у 1874 році. Згодом вона зазнала безліч змін і на сьогодні є складною інженерною конструкцією, яка працює при надвисоких температурах. Для зручності її оснащують спеціальними транспортерами, які допомагають автоматично доставити труну до камери.

У чому переваги цього способу поховання?

У різні часи ставлення до кремування значно розрізнялося. Одного разу люди віддавали перевагу похованню в землю, а в інший вибирали спалення тіл. На сьогоднішній день кремація є поширеним, екологічно чистим видом поховання померлих. Поступово релігійні традиції йдуть на другий план, а люди мислять раціональніше і роблять вибір на користь «зеленої альтернативи».

До основних переваг кремації відносять:

- Доступність. Спалення тіл у крематорії обходиться дешевше, ніж традиційний похорон. Родичам практично не потрібно витрачати кошти на ритуальні товари, за винятком труни та урни. Для кремування підходить найпростіший гроб, який буде спалено разом з тілом.
- Екологічність. Після того як останки згоряють, тіло перетворюється на дрібний порошок, який не становить небезпеки для навколишнього середовища. Спалювання може тривати близько 2 годин, тоді як останки землі розкладаються багато років, а речовини від розкладання потрапляють у підземні води.
- Зручність зберігання праху. Прах міститься в невелику урну вагою кілька кілограмів. Її легко транспортувати. У будівлі крематорію прах померлого може зберігатися до 1 року, включаючи безкоштовний термін зберігання (різний для кожного крематорію). Традиційне поховання, на відміну від кремації, вимагає опускання покійного в могилу вже найближчими днями після смерті.
- Психологічний аспект. Похорон вимотують завжди як морально, так і фізично. Навіть якщо померлого кремували, все одно проводяться жалобні церемонії, прощання, відспівування. Все залежить від бажання рідних померлого.

Як виглядає прах?

Багато людей вважають, що після спалення прах людини нагадує цигарковий попіл. Насправді, це не зовсім так. Він більше схожий на дрібні частинки гравію чи великий пісок чорно-сірого кольору. Крім безпосередньо останків, у ньому містяться залишки одягу покійної та дерев'яної труни, які під дією полум'я перетворюються на порох.

При спалюванні в крематорії використовують сучасні технології, тому порох не піддається подальшому розкладанню і не шкодить навколишньому середовищу. Його середня вага становить від 250 до 300 грамів (або 2–2,5 літра), проте точні цифри залежатимуть від ваги померлої людини.

Етапи кремації

Після того, як людина померла, її спочатку відправляють у морг для підготовки та проведення розтину. Як тільки будуть оформлені необхідні документи, останки перевозять до крематорію, де проводять попередню підготовку та поміщають померлого в піч.


Підготовка

При спалюванні покійний повинен розташовуватись у дерев'яній труні з кришкою. Важливо виключити будь-які синтетичні або пластикові матеріали, які можуть завдати шкоди природі або порушити процес спалення. Кремаційна піч вимагає попереднього нагрівання до температури від 1400 до 1800 °C. Людину поміщають на транспортер і швидко доставляють усередину камери, щоб унеможливити втрату тепла.

Після транспортування тіла з моргу до крематорію людина, відповідальна за поховання, має надати необхідні документи та довідки, які дають право провести спалення тіла.

До них відносяться:

- свідоцтво про смерть близької людини з гербовою печаткою;
- паспорт родича або іншої відповідальної особи, яка забиратиме урну;
- Квитанцію про оплату послуги кремації.

Перед спаленням труну розміщують у церемоніальному залі, де проводиться процедура прощання. Після цього переходять безпосередньо до кремаційного процесу.

Спалювання тіла

Спочатку тіло переміщують у транзитне приміщення, де воно знаходиться до перевезення кремаційну піч. При спалюванні на останки впливає стовп вогню, який спочатку висушує м'які тканини, потім м'язи, волосся та кістковий скелет. Гази, що виділяються під час спалювання, відводяться через вихлопну трубу. Усі викиди піддаються обробці спеціальними складами, у районі крематорію відсутні неприємні запахи.

Час, який витрачається на спалення, може залежати від багатьох факторів:
- габарити, вага померлого;
- Відсотковий вміст жиру в організмі;
- Температура в камері;
- продуктивність кремаційної печі;
- тип та матеріал труни, в якій знаходиться покійний.

Якщо після утворення праху в ньому є сторонні елементи (металеві гудзики від одягу, імпланти, зубне золото та ін.), вони видаляються за допомогою щипців або магнітів. Кардіостимулятори витягують ще під час розтину в морзі, оскільки вони можуть вибухнути в печі. На завершення порох піддається обробці кремулятором – спеціальним обладнанням, яке додатково подрібнює останки.

Процедури після кремування

Останній етап кремування – це збір праху та його поміщення в металеву капсулу з наступним запаюванням. Щоб не допустити змішання праху різних людей, перед спаленням на труну кріпиться залізна платівка з номером, яка після кремації залишається посеред праху. Капсулу з прахом можна помістити в декоративну скриньку. На сьогоднішній день виробники пропонують широкий вибір судин, які можуть бути виконані з металу, пластику, кераміки та інших матеріалів. Урни відрізняються розмірами та варіантами оформлення. Одні вироби можна купити дешево, інші можуть коштувати дорожче за труну.

Зазвичай урна видається родичам другого дня після кремації. При необхідності її можна зберігати у крематорії протягом 1 року. Після видачі посудину з порохом доставляють на цвинтар і поміщають у колумбарій або ховають у родинній могилі. У деяких європейських країнах існує практика зберігання урни вдома, але в Росії вважають за краще поміщати її в колумбарний осередок. Зберігання будинку або розвіювання праху - такі варіанти використовуються в Росії рідко, але іноді таки зустрічаються.


Допомога в кремації від похоронного бюро «Білий Янгол»

У похоронній службі «Білий Янгол» ви можете скласти замовлення на комплексні послуги з проведення процедури кремації тіла та поховання урни у Києві. Наші фахівці добре знають, як відбувається кремування людини у крематорії, та виконують свою роботу на високому професійному рівні.

При організації поховання ми виконуємо:
- підготовку необхідного ритуального приладдя (труна, хрест на могилу, урна, вінки, квіти та ін.);
- доставку померлого з моргу до крематорію;
- Термінову підготовку необхідної документації;
- Перевезення урни з крематорію до місця поховання (на цвинтарі або в колумбарій);
- Організацію відспівування та поминок.

Співробітники агентства ретельно контролюють усі етапи траурної церемонії і роблять все, щоб похорон пройшов максимально гідно. Ми розуміємо, наскільки важливо для родичів дотриматись усіх вимог до поховання з урахуванням православних традицій, тому відповідально підходимо до роботи та повною мірою враховуємо побажання близьких.