Турбота про чистоту рук – базовий елемент повсякденної гігієни, важливий для збереження здоров'я в будь-якому віці. Саме тому для профілактики різних інфекційних захворювань усі лікарі без винятку рекомендують регулярно мити руки. Ну, а якщо це неможливо, на допомогу можуть прийти антисептики. Це засоби екстреної дезінфекції, які ефективно знищують патогенні мікроорганізми, запобігаючи їхньому проникненню в організм і, відповідно, розвиток тяжких інфекційних захворювань. Спробуємо розібратися, яким критеріям мають відповідати сучасні антисептики.

Шкірні антисептики

Особливості складу сучасних шкірних антисептиків

Найважливіше у виборі антисептиків для обробки шкіри – це правильний склад. Важливо, щоб засіб містив достатньо активних компонентів, здатних знищувати або інактивувати мікроорганізми (віруси, бактерії, грибки). Зокрема, сучасні шкірні антисептики можуть бути виготовлені на основі:

  • Спирту. Це може бути ізопропіловий спирт (ізопропанол) або етиловий спирт (етанол). Вони ефективні проти більшості патогенів, легко поширюються по шкірі та швидко випаровуються. Їхня концентрація в антисептиці має бути на рівні 60-95%, проте у разі поєднання з іншими антимікробними компонентами можлива і трохи менша кількість спиртів.
  • Хлоргексидину. Популярний та ефективний антисептик із широким спектром дії. На відміну від спирту, не має різкого запаху. Але він і випаровується зі шкіри набагато повільніше.

Також як активні компоненти в антисептиках можуть використовуватися триклозан і бензалконію хлорид. Зазвичай ці речовини застосовують у комбінованих складах для посилення ефекту засобів.

Важливими компонентами у кожному антисептику для рук є пом'якшувальні речовини. Практично всі антисептики сушать шкіру, тому виробники обов'язково включають до їх складу гліцерин або пантенол, а іноді обидва ці компоненти.

Яку форму випуску антисептика вибрати?

Зараз шкірні антисептики для обробки рук можна придбати у трьох основних формах:

  • У вигляді гелю. Він легко наноситься на шкіру, не стікає з рук і швидко висихає. На відміну від спрею, він менше сушить шкіру. Відмінний варіант – Манорм Гель.
  • У вигляді спрею. Дуже швидко наноситься та легко поширюється по всій поверхні шкіри. На відміну від гелю, його не потрібно розтирати. Це незамінний варіант для екстреної обробки. Також такий антисептик можна використовувати і для дезінфекції поверхонь. Хорошим варіантом спрею буде засіб для екстреної обробки Нор-Експрес.
  • У формі рідини. Це універсальний варіант, який можна дозувати з урахуванням власних потреб та переваг (флакончики із засобом часто обладнані дозатором, також розчин можна влити в будь-яку зручну ємність, зокрема й з розпилювачем). Він може мати активнішу концентрацію активних речовин. Відмінний варіант – антисептик на спиртовій основі Манорм Crystal.

Вибираючи шкірний антисептик для рук, віддайте перевагу продукції перевірених брендів. Компанія MDM Group є надійним виробником, який уже багато років перебуває на українському ринку, має заслужену репутацію та відповідає за якість своїх товарів.

Источник: https://mdmgroup.com.ua/dezinfekciya-ta-doglyad-za-shkiroyu-ruk-ta-nig/zastosuvannja/antiseptichna-obrobka-shkiri