Остеоартроз (ОА) є однією з найпоширеніших причин інвалідності та поширеним хронічним захворюванням. Він характеризується пошкодженням хрящової тканини суглобів і порушенням її відновлення. Наразі питання лікування та профілактики ОА досить актуальне. Зростає застосування різних добавок, таких як Колаген. Він показав позитивні результати лікування хвороби в багатьох сучасних дослідженнях. Image

Остеоартроз: що за хвороба

Остеоартроз буває первинним і вторинним. Первинний розвивається спонтанно без конкретних передумов. Розвитку вторинного передують вроджені аномалії суглобів, метаболічні дефекти, інфекції, ендокринні захворювання та нейропатії. Крім того, вторинне ураження суглобів відбувається внаслідок таких захворювань:

  1. травма;
  2. ревматоїдний артрит;
  3. системний червоний вовчак;
  4. подагра;
  5. постінфекційний артрит;
  6. гемохроматоз.

Це захворювання практично не зустрічається в осіб молодше 45 років. Найчастіше діагностується у віковій групі 65-75 років. Найбільше вражаються суглоби:

  1. колінний;
  2. кульшовий;
  3. гомілковостопний;
  4. плечовий;
  5. плеснофалангові;
  6. пальців кисті.

Симптоми захворювання

Основний симптом – біль. Спочатку виникає при навантаженні, що поступово обмежує рухову здатність. Згодом біль з’являється і у спокої та починає порушувати сон. Хвороба супроводжується скутістю в суглобах та зниженням функціональних можливостей опорно-рухового апарату в цілому, що часто стає причиною інвалідності.

Лікування остеоартрозу

Проводиться комплексна терапія, що включає медикаментозне та немедикаментозне лікування.

Медикаментозне лікування

Використовується для полегшення симптомів остеоартрозу та призупинення його розвитку. Застосовують:

  1. Анальгетики. Прийом НПЗЗ (Ібупрофен, Мелоксикам) полегшує больовий синдром. Можна використовувати топічні НПЗЗ у вигляді кремів.
  2. Глюкокортикоїди. Вони зменшують запалення та набряк, що знижує больові відчуття.
  3. Колаген. Для покращення стану хрящової тканини суглобів та відновлення їх структури.
  4. Гіалуронати. Зазвичай проводять від трьох до п’яти внутрішньосуглобових введень з інтервалами в один тиждень для полегшення симптомів.
  5. Глюкозамін та хондроїтин. Можуть бути ефективними при болях і функціональних порушеннях, але доказові дані є суперечливими.

Image

Немедикаментозне лікування

Рекомендовані лікувальна фізкультура та підтримка нормальної маси тіла. Вони дозволяють запобігти розвитку остеоартрозу, зменшити біль і викликані ним функціональні порушення. Особам, що мають значні структурні зміни суглобів, рекомендоване хірургічне лікування. Також воно може застосовуватись за неможливості зменшити біль іншими методами та при значному порушенні функціональної активності осіб з остеоартрозом.