Якщо припустити, що зараз ви користуєтеся монітором зі співвідношенням сторін 16:9, то, найімовірніше, ми матимемо рацію — більшість панелей випускають зі стандартним форматом. Але останнім часом набуває популярності 3:2, який йде на противагу широким екранам. Розбираємося, чому так відбувається, які переваги дають монітори в цьому форматі.

Переваги та недоліки моніторів зі співвідношенням сторін 3:2

Таке співвідношення сторін означає, що екран вищий та менш широкий, ніж у звичайних моделей. Це дає низку переваг для роботи з текстами, таблицями, графіками та іншими видами інформації, які вимагають більше вертикального простору. Багато користувачів вважають за краще купити монітор для ПК 3:2, щоб переглядати фотографії та відео з роздільною здатністю 4К.

Розглянемо інші переваги:

  • Більше горизонтального простору для роботи в декількох вікнах одночасно. Можна розмістити два вікна одне над одним — це зручно для мультитаскінгу та підвищення продуктивності.
  • Більше комфорту для очей при тривалому використанні. Вам доведеться рідше залучати периферійний зір, тому екран не так сильно стомлює очі.
  • Менше займаного простору по горизонталі. Оскільки екран більш витягнутий по висоті, у вас буде більше вільного місця на столі.
  • Формат часто вибирають дизайнери, фотографи та користувачі, які працюють у монтажних студіях. Таке співвідношення сторін дає змогу ефективно розміщувати елементи управління.

Звісно, у формату є недоліки. По-перше — великі чорні смуги під час перегляду фільмів. Якщо використовувати оригінальне співвідношення в іграх, то ви будете бачити менше інформації з боків. Вам доведеться вибирати між чорними смугами та обмеженим полем зору. Це пов'язано з тим, що більшість фільмів та ігор оптимізовані для 16:9 або 21:9.

Найкращі монітори 3:2 на ринку

Якщо ви хочете взяти подібний монітор, ми підібрали дві найкращі моделі, які можна купити у 2023 році:

  1. Huawei MateView — флагманський монітор із роздільною здатністю 4К, діагоналлю 28,2 дюйма. Матриця покриває 98% колірного простору DCI-P3, забезпечуючи високу чіткість та реалістичність кольорів. Монітор підтримує технологію HDR400 для поліпшення контрасту та яскравості. Є вбудовані динаміки, сенсорна панель для управління.
  2. ColorEdge IPS EIZO CS2410-BK — професійний монітор для роботи з графікою та фотографією, що забезпечує точне перенесення кольорів, широке охоплення колірних просторів. Екран отримав діагональ 24,1 дюйма, роздільна здатність — WUXGA (1920x1200). Матриця IPS забезпечує широкі кути огляду та високий контраст, підтримує технологію ColorEdge з калібруванням кольорів на заводі. Є вбудований датчик для самокалібрування. Підставка дає змогу регулювати висоту, нахил, поворот та орієнтацію екрана, передбачено отвори для кріплення бленди, що захищає від відблисків.

Монітори 3:2 — чудова альтернатива широкоформатним моделям. Звичайно, це співвідношення сторін не стане таким популярним, як 16:9, але багато професіоналів оцінять переваги дисплея, де вміститься більше інформації по висоті.