Українські воїни ЗСУ, перебуваючи на фронті, не рідко отримують поранення різної важкості, включно із втратами кінцівок. Як би не було прикро, аде це сьогоденні реалії, які нам влаштувала терористична держава рф. Також, мають місце бути чисельні випадки психологічних розладів, які потребують реабілітації.

Влада України, включно із Центральною військово-лікарською комісією, запровадила більш, ніж 10 000 різних постанов. Взагалі, вони включають різні типи зовнішніх пошкоджень, контузії, каліцтва та набуті захворювання під час військових дій. Також, поступово з’являються нові норми щодо реабілітації та лікування постраждалих військових. Перебуваючи у госпіталі, люди можуть використати час із користю, у чому допоможуть ПМ казино бонуси для захоплюючої та прибуткової гри.

Повернувшись з передової, люди можуть опинитися у ситуації, коли потрібна медична або психологічна допомога. Це неодмінно збільшить навантаження на медичні заклади та змусить владу допрацювати деякі огріхи у законах. Наразі, можливості для реабілітації та лікування більш сприятливі, ніж у 2015-17 роках. докладніше далі.

Стосовно реабілітації поранених після лікування

З серпня 2016 року існує постанова Кабміну №528 про порядок реабілітації та відшкодування вартості проїзду. Також, є стаття 11 закону “Про соціально-правовий захист військових та членів їх сімей”. Що є в цих документах:

  • У разі поранення та отримання психологічної травми, військові, які обороняли Україну, мають отримати безкоштовну допомогу;
  • Сюди включені психологічна та медико-психологічна допомога з відшкодуванням державою проїзду до спеціального закладу;
  • Також, військові та їх сім’ї (крім строковиків), можуть лікуватися та відпочивати у спеціальних санаторно-курортних закладах, підпорядкованих Міноборони України. Подібний захід може ухвалити лише ВЛК після проходження лікування на стаціонарі.

Не дивлячись на те, що в країні введено військовий стан, зараз працює багато лікарень, де послуги надаються не лише військовим, але й цивільним. З першого дня агресії рф, в Україні існує єдиний медичний простір. Тому в цей надскладний період медичні послуги військовим доступні набагато більше, ніж це було за часів Антитерористичної операції на Сході Держави.

Як працює алгоритм відправки військових на лікування за кордон

Наразі, Україна отримала дуже потужну підтримку від Західних союзників, і це стосується не тільки надання військової техніки та фінансової допомоги. Сьогодні, США і деякі країни ЄС залюбки приймають наших бійців на лікування. У зв’язку з цим Кабмін прийняв постанову №411 про порядок відправки поранених військових за кордон.

Подібні заходи ініціюються лише за підтримки закладів охорони здоров’я. При цьому, у бійця повинно бути особисте бажання і згода на обробку особистих медичних даних. Далі, військовий повинен дати згоду на надання документів іноземній лікарні та отримати довідку з медичної карти по формі МОЗ.

Клопотання розглядається лікарським консиліумом лікарні, де військовий перебуває на момент згоди. Якщо відправка за кордон погоджується, комісія надсилає до Міноборони перелік осіб, які поїдуть на таке лікування. Командування надсилає запит із документами до МОЗ, яка через два дні узгоджує відправку військових з іноземним закладом на безкоштовній основі.

Коли заклад задовольнив прохання, МОЗ інформує Міноборони та митницю, надаючи перелік людей, яких треба пропустити на лікування за кордон. Отримавши лист від МОЗ, командування формує супровідні документи. А, на кінцевому етапі, Захисники України вирушають до закордонного медзакладу.