Надзвичайно важливою для нашої країни під час воєнних дій є посильна допомога всім, чиє життя назавжди змінила війна, чиї домівки зруйновані, розграблені чи акуповані.

Саме тому силами нашої Степанецької громади села Беркозівка Черкаської області був створений проект «Будинок для ВПО» в рамках всеукраїнського конкурсу проектів  «Час діяти Україно». Ми стали одним із 102-х переможців конкурсу в розділі «Час діяти, Канівщино»! Захистивши свій проект бюджетного будинку для тих, хто залишився без житла на передодні зими.

Як тільки ми дізнались про перемогу, одразу взялися за реконструкцію старого будинку в своєму рідному селі, щоб мати змогу гостинно прийняти своїх співвітчизників.

У нас був дуже стислий терміни реалізації цього проекту, але це не зупинило нашого бажання зробити щось корисне для людей. Тому небайдужі місцеві жителі Степанецької громади та активісти Громадської Організації «Творці простору» на чолі з Дмитром Лебедєвим працювали швидко і якісно. Повністю змінили систему електроживлення старого будинку, прибрали територію, підготували дрова до опалювального сезону, скосили траву та навели порядки в середині будинку.

Особливу майстерність проявили Владислав Зінченко, Віктор Мачура, Артем Балабанов, Іван Пасічний та інші молоді хлопці села Беркозівка. Без їх умілих рук та працьовитості цей проект не зміг би здійснитися.

Поки тривали підготовчі роботи, було укладено угоду з грантодавцем БФ «МХП-Громаді». Директор благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяна Волочай та керівник проектів «Час діяти, Канівщино!» Віталій Очеретний, оперативно підготували всі необхідні документи, завдяки чому були отримані кошти та своєчасно закуплено обладнання та матеріали для виконання ремонтних робіт.

Також до проекту активно залучилась громада. Голова Степанецької сільської ради Олександр Яременко та Іван Степанець, спеціаліст з управління виконавчого комітету Степанецької територіальної громади з самого початку підтримали ідею допомоги переселенцям з тимчасово окупованих територій. Вони разом зі старостою Беркозівського старостинського округу Іваном Вощан сприяли вирішенню великої кількості організаційних питань.

В результаті проект був виконаний вчасно.
Було виконано безліч робіт.
Зовні: прибрання прилеглої території, покос трави та вирубка порослі, підготовка дров до опалювального сезону, демонтаж старого гаражу, зроблено новий туалет на вулиці, викопано траншею під каналізацію від колодязя до будинку, прокладені труби, почищений колодязь, винесене з дому і вивезене все сміття
В середені дому: демонтовано стару піч і перекладено її заново, обмазано глиною і покрито жаростійкою фарбою; знято стару проводку та зроблено нову, поставлені розетки, вимикачі, щиток; зроблено освітлення, повішені плафони; знято стару фарбу з вікон та дверей, їх зашкурено і заново перефарбувано,.зняті старі шпалери, закладені щілини, вирівняні і заштукатурені стіни; двічі пофарбовані стіни; проведено воду в будинок, підключено сантехніку, вмонтувано ванну, підключено бойлер та воду на кухніреконструйовано підлогу та застелено лінолеумом.

Ремонтні роботи були виконані  в стислі строки. Дуже складно було проводити їх в с старому, довгий час пустуючому будинку. Але впорались та забезпечили можливість тимчасового проживання переселенців у будинку на безоплатній основі.

Завдяки нашім щирим намірам, згуртованості та небайдужості керівництва Степанецької громади, сталася реальна допомога переселенцям, яких зігріватиме взимку не тільки теплий дім, а й тепло сердець небайдужих людей.

Коли ми разом – все буде Україна!