Добре продумана вентиляція забезпечує здорове дихання в будинку, як і ви. Постійна циркуляція повітря сприяє підтримці належного рівня вологи, що в свою чергу знижує ризик появи цвілі та грибків.

Ні для кого немає сумнівом, що вентиляція квартири впливає на якість життя. Повітря, яким ви дихаєте у своєму домі, впливає на ваше самопочуття та здоров’я, а також на стан самої будівлі та обладнання, яке в ньому міститься. Однак повсякденні дії, такі як прання, приготування їжі, прасування або купання, призводять до того, що показання результатів вологості поза межами норми.

Життя в занадто тісних приміщеннях створює проблеми на кількох рівнях. Відсутність доступу свіжого повітря сприяє швидкому розмноженню шкідливих мікроорганізмів. Недостатня вологість впливає на здоров'я, комфортний сон, концентрацію уваги та загальне самопочуття. У свою чергу, конденсуючись, надмірна кількість водяної пари руйнує стіни і меблі, на яких згодом з'являється цвіль і грибок.

Що таке вентиляція?

За циркуляцію повітря відповідає вентиляція. Він видаляє забруднені повітряні маси і подає свіжі. Ця постійна заміна необхідна, оскільки повітря, яким ви дихаєте, постійно забруднюється. Точний спосіб роботи вентиляції залежить від типу вентиляції. Розрізняють:

1. Природна вентиляція, за допомогою руху повітря;

2. Механічна вентиляція, за допомогою вентиляторів.

Якщо ви плануєте найближчим часом спроектувати вентиляцію, то варто дізнатися трохи більше про згадані способи повітрообміну.

Перед початком проектування механічної вентиляції, ознайомтеся з сигналами, які вказують на несправність системи циркуляції повітря. Що має привернути вашу увагу?

  • Запах - якщо ви відчуваєте неприємний затхлий запах або запахи ззовні, наприклад, сигаретного диму, велика ймовірність того, що вентиляція не працює;
  • Водяна пара - точніше, надмірна кількість вологи, яка осідає на вікнах і дзеркалах. Такі випадки є сигналом поганої роботи подачі повітря. Звичайно, конденсат на вікні буде нормою, якщо ви приймаєте гарячу ванну або готуєте їжу;
  • Волога - цвітіння грибка і цвілі є ознакою того, що вентиляція тривалий час працює некоректно. З одного боку, волога неестетична, а з іншого – шкідлива для здоров’я та будівлі;
  • Загальне самопочуття – надмірна вологість в будинку викликає запаморочення або погіршує концентрацію. Якщо ви безуспішно боретеся з подібними недугами, обов’язково перевірте, чи проблема не в неефективній вентиляції.