Зовнішні акумулятори є невід'ємною частиною нашого життя. Вони дозволяють нам тримати наші смартфони, планшети та ноутбуки зарядженими протягом дня. Однак на ринку існує багато типів зовнішніх акумуляторів, тому важливо зрозуміти, який з них найкраще відповідає нашим потребам.

Сьогодні неможливо уявити собі життя без смартфона чи планшета напохваті. Зазвичай, ресурс батареї цих пристроїв є недостатнім. Знаходячись в дорозі або далеко від розетки, це стає проблемою. Водночас, є просте рішення, яке ми завжди можемо використати для зарядки наших мобільних пристроїв - це портативний зовнішній акумулятор або powerbank . Під час використання пристрою важливо дотримуватися кількох правил, щоб переконатися, що він працює належним чином і забезпечує достатній рівень заряду.

Зовнішні батареї часто використовуються для зарядки або живлення електронних пристроїв, які потребують багато енергії, таких як:

  • ноутбуки, 

  • мобільні телефони або планшети,

  • бездротові навушники,

  • WiFi роутери або 4G модеми.

Зовнішні батареї мають вищу ємність, ніж внутрішні батареї гаджетів і можуть забезпечити до 30 годин додаткового часу роботи.

Цього року взимку це особливо актуально для громадян України, оскільки часті перебої з електропостачанням можуть позбавити їх необхідного освітлення та мобільного зв'язку. Використовуючи портативний зарядний пристрій, ви завжди зможете бути на зв'язку з близькими та заряджати телефон навіть за відсутності світла. Ці прилади не повинні бути відсутніми в жодній оселі, адже вони стануть у нагоді в надзвичайних ситуаціях. У цій публікації ми розглянемо деякі поради щодо використання цих пристроїв, а також типові помилки, яких припускаються люди при їх використанні.

Обираємо павербанк до покупки

Повербанки – це звичайний пристрій, який люди використовують для зарядки своїх мобільних пристроїв у дорозі. Ємність павербанка визначається кількістю міліампер годин (мАг). Що більше мАг, то більше разів ви можете зарядити свій телефон, перш ніж заряджати павербанк. 

Павербанки мають ємність від 1000 до 80000 мАг та може мати один або два USB-порти, що дозволяє заряджати навіть 2 телефони одночасно. Для звичайного побутового використання достатньо 10000 мАг.

При купівлі павербанку найкраще віддати перевагу перевіреній компанії з гарантією виробника. Такі пристрої хоч і коштують дорожче, але мають вищу продуктивність та є більш надійними у своєму функціонуванні.

Чим павербанк здатний допомогти вам

Головна перевага приладу очевидна. Коли ви знаходитесь далеко від дому та електричної розетки, ви можете використовувати павербанк для зарядки смартфона або будь-якого іншого електричного пристрою, незалежно від того, чи перебуваєте ви в приміщенні або на вулиці, де немає електрики.

Зараз поширюється використання павербанка для роутерів. Його можна миттєво підключити до маршрутизатора за допомогою кабелю, щоб забезпечити WiFi навіть за відсутності електрики.

Як збільшити ємність павербанка

Для початку накопичення енергії павербанк необхідно увімкнути від комп'ютера або підключити до розетки через USB-адаптер. Існує два різних способи контролю рівня заряду:

  • на світлодіодному дисплеї,

  • за допомогою світлодіодної індикації.

Якщо з першим варіантом все зрозуміло, то про другий пояснимо більш детально. 

Цифри відображатимуть поточний стан батареї у відсотках. На корпусі виробу є індикатори, які показують рівень заряду. У павербанку є 4 індикатори, кожен з яких споживає 25% заряду. Коли загоряється кожен з чотирьох індикаторів, це означає, що павербанк закінчив заряджатися. При цьому пристрій може саморозрядитися навіть тоді, коли він не використовується.

Рекомендується виконати три повних цикли заряду павербанка, щоб отримати максимальну віддачу від нього. Для цього акуратно розрядіть пристрій і зарядіть його до 100% три рази поспіль. Пристрій буде сам заряджатися, щоб "нагадувати" собі про необхідність підзарядки для продовження терміну служби батареї.

У наш час ми постійно перебуваємо в русі, і знайти місце для зарядки телефону може бути непросто. Тільки уявіть, як ви чекаєте, поки розрядиться батарея вашого телефону, стоячи в пробці. Це не тільки незручно, але й може бути ризиковано. З повербанком ви можете не турбуватися про те, що ваш телефон розряджається під час доступу до розетки.

Павербанки — це електронний пристрій, які можна використовувати для накопичення енергії та перетворення її в електроенергію для живлення інших пристроїв. Зараз ці пристрої використовуються в усьому світі. Наприклад, один із поширених способів використання блоків живлення в будинках із сонячними батареями. Як тільки сонце зайде і батарея в сонячних батареях розрядиться, для забезпечення електричним струмом можна буде використовувати павербанк