Плед може стати в нагоді дітям від самого народження, якщо його використовувати як тепленьку ковдру. Та й в подальшому житті привабливі, яскраві дитячі пледи стають їхніми улюбленими – як під час денного сну, так і вночі, за потреби тепліше вкритися. Крім укривання, такий виріб може знадобитися під час пікніка, поїздки, походу, прогулянки містом – особливо, якщо малюк у візку чи колясці. Розглянемо, на чому саме варто акцентувати увагу під час купівлі нового дитячого пледа.

Основні характеристики пледів для дітей

Щоб купівля дитячого пледа була вдалою, а сам виріб – якісним і корисним, звертаймо увагу на наступні характеристики:

  • Розмір. Зрозуміло, що для новонароджених потрібно невеликий за розміром плед, наприклад – від 75 до 90 см завширшки, та від 100 до 150 см – завдовжки. Для більших діток вже можна обирати й більші моделі – такі, як для дорослих, стандартних розмірів. Якщо ж передбачається використання його як покривала, то розмір варто обирати згідно з параметрами ліжка.
  • Тканина. Дитячий плед для вкривання має бути виготовлений з гіпоалергенної тканини. Деякі батьки переконані, що найкращі вироби для дітей – виготовлені з натуральної сировини, проте це не зовсім так. Наприклад, натуральна вовна може бути сильним алергеном, до того ж підвищена кошлатість не підходить для малюків, краще обрати безпечну бавовну або мікрофібру чи акрил. Багато сучасних синтетичних тканин – цілком безпечні в користуванні, дуже м’які, приємні на дотик та нескладні в догляді. Вибір тканини пледа значною мірою залежатиме від пори року, для якої він купується.
  • Дизайн. Асортимент пледів з дитячими принтами – просто величезний. Вибір потрібно робити відповідно до віку дитини, а також статі та вподобань. Вони можуть бути як односторонні, так і двосторонні, яскраві й пастельні, строкаті, однотонні, картаті, з «мультяшними» малюнками, тематичними, із зображенням квітів і тварин, геометричних фігур, а також з аплікацією, рельєфними візерунками тощо.

Скільки дитячих пледів потрібно мати?

Дитячий плед – універсальна річ, проте їхня кількість залежить від кількості дітей в родині. Найкраще, коли в кожної дитини є свій. Проте, за бажання, їх може бути по кілька штук на кожну дитину. Наприклад, різної товщини, щільності та забарвлень. Один плед підходить для вкривання, другий – для накидання на плечі й закутування в поїздках і походах, на пікніках, інший – для поїздок в автомобілі. Батьки вирішують, коли саме і як їх використовувати з найбільшою користю. Проте, коли є вибір – це краще, ніж його немає. Тому можна сміливо дарувати пледи сім’ям з дітьми – на хрестини, дні народження, Новий рік, Різдво тощо. Якщо річ якісна та функціональна – повірте, вона завжди знадобиться і ніколи не буде зайвою. Можна купити дитячий плед в наборі з м’якою іграшкою чи декоративними подушками, і такий подарунок буде малюку не лише для зігрівання, а й для гри.