Одним з головних інструментів для створення красивого зовнішнього виду кімнатних рослин вважають є садові секатори. Цей атрибут допомагає надати акуратного вигляду домашним рослинам або кронам дерев, відрізати молоді відростки, а також красиво перетворити чагарники. Залежно від призначення, ці інструменти поділяються на види і типи, і мають свої особливості. Робота з рослинами стане надихаючим процесом, коли під рукою виявиться правильний інструмент.

Навіщо потрібні садові ножиці та секатори?

Досвідчені садівники вважають садові ножиці та секатори інструментами першої необхідності, наприклад секатор для кімнатних рослин купити можна тут https://elsa.com.ua/sekatory/. Все тому, що за рослинами потрібен ретельний догляд для підтримки їхнього аромату. Важливо обрізати засохлі стеблинки та нові відростки, щоб садові культури швидше росли. Різниця між секаторами та садовими ножицями полягає у різній сфері застосування цих інструментів. Так, купити садові ножиці воліють для стрижки м'яких рослинних стебел, а секатор для обрізки дерев. Тому, для зручної роботи знадобляться обидва пристрої, секатор для кімнатних рослин та ножиці.

Види секаторів

Секатори поділяються на два основні види: щеплення та храпові.

Незалежно від призначення всі інструменти мають схожу конструкцію. Ріжучі елементи секаторів виробляють із хвилястим або зубчастим заточуванням, яке дозволяє надійно утримувати гілки або стебла. Деякі моделі оснащують телескопічними рукоятками для обрізки на великій висоті. На виробництві леза обробляють захисним покриттям із тефлону, що сприяє підвищенню терміну експлуатації інструментів. Коли потрібен секатор для кімнатних рослин купити в Україні його можливо на https://elsa.com.ua/sekatory/, це магазин у якому дуже великий вибір товарів для рослин.

Сучасні моделі секаторів оснащені механізмом хропіння. Як правило, у таких пристроїв укорочена конструкція леза. Одне не має заточування і служить опорою, з якої утримання гілки стає надійним. Це дозволяє найточніше зробити зріз. До того ж храпові секатори оснащують спеціальним механізмом автоматичного розтискання лез. Під час виникнення перешкод різальні деталі залишаються на місці, а руків'я піднімаються для повторного натиску. Такий механізм корисний для зменшення зусиль, що додаються під час обрізання чагарників або крон дерев.

Храпові секатори відрізняються здатністю обрізати гілки будь-якої товщини, головне - зробити необхідну кількість натискань на рукоять, пропонуємо купити секатор для кімнатних рослин green apple України тут https://elsa.com.ua/sekatory/.

Існує кілька рекомендацій від досвідчених садівників, які значно продовжують термін експлуатації цих інструментів:

  • важливо дотримуватись інструкції, яку додає виробник;
  • після кожного застосування слід очищати леза;
  • регулярно змащувати храповий механізм машинною оливою;
  • не забувати заточувати леза при їх притупленні;
  • перед кожним застосуванням обробляти різальні елементи дезінфікуючим засобом.