В умовах сучасного клімату, особливо в багатоквартирних будинках нерідко виникає проблема задухи та нестачі свіжого повітря. Зниження кисню у повітрі згубно впливає на розумову і фізичну активність, самопочуття людини. І просто відкрити вікна для провітрювання квартири не завжди можливе, до того ж разом з потоками повітря в будинок часто потрапляють бруд, вихлопні гази та неприємні запахи.

Щоб розв'язати цю проблему, сьогодні в будинках встановлюють системи вентиляції або кондиціонери із підмішуванням повітря з вулиці, які забезпечують свіжим повітрям замкнутий простір.

Кондиціонери із припливом свіжого повітря

Кліматичне обладнання з підмішуванням свіжого повітря використовується тоді, коли природна вентиляція в приміщенні не справляється або її немає зовсім. У цьому випадку можливе погіршення самопочуття, особливо у людей похилого віку та у маленьких дітей. Нестача свіжого повітря також відбивається на працездатності та якості сну. Для того, щоб цього уникнути в приміщеннях, встановлюють примусову вентиляцію.

Відмінність припливних кондиціонерів від звичайних

Основна відмінність припливної системи від класичної спліт-системи полягає у процесі роботи. Звичайний кондиціонер складається із двох модулів – внутрішнього та зовнішнього блоку. Принцип охолодження у приміщенні полягає у процесі рециркуляції повітря. Повітря, яке находиться у приміщенні, поступає у внутрішній блок спліт-системи, де воно й охолоджується завдяки холодоагенту. Повітря не надходить із вулиці. Саме тому навіть за наявності кондиціонера повітря може бути поганої якості, сперте, якщо природна вентиляція не справляється з повітрообміном.

Припливні системи працюють за принципом штучного нагнітання повітря з вулиці. У процесі проходження повітря по системі воно охолоджується, і в приміщення надходить вже відфільтроване свіже повітря. Припливно-витяжні установки не тільки нагнітають чисте та свіже повітря, але й виводять відпрацьоване з приміщення.

Принцип роботи

Побутовий кондиціонер з вентиляцією та припливом свіжого повітря складається, як і звичайна спліт-система, з внутрішнього та зовнішнього блоків.

У внутрішньому блоці спліт-системи є вентилятор, теплообмінник, система фільтрів, а також електронне начиння. У зовнішній частині кондиціонера знаходиться компресор, вентилятор, конденсатор та додаткова невелика турбіна для всмоктування повітря. По суті, такі кондиціонери не відрізняються від звичайних спліт-систем, але вони оснащені окремим повітроводом. За рахунок всмоктувального вентилятора на зовнішньому блоці, повітря потрапляє у випарник внутрішнього блоку, змішується з повітрям з приміщення, фільтрується, а потім нагрівається або охолоджується.

Плюси та мінуси

Припливні спліт-системи мають певні нюанси експлуатації, які необхідно враховувати при виборі такої моделі для свого будинку чи квартири.

Плюсами таких моделей є:

  • можливість забезпечувати приміщення свіжим повітрям у будь-яку пору року;
  • очищення від бруду та домішок, які проникають у квартиру через відкрите вікно під час провітрювання;
  • поєднання опцій вентиляції та кондиціювання в одному девайсі.

Однак такі кондиціонери мають свої недоліки:

  • досить висока вартість;
  • повітрообмін відбувається досить повільно і повітря не надходить у потрібному обсязі за санітарними нормами;
  • високий рівень шуму через додатковий вентилятор і повітряну трубу;
  • додаткові роботи з прокладання повітропроводу для подачі свіжого повітря;
  • складний монтаж.

Таким чином, кондиціонер із припливом повітря з вулиці може забезпечити в будинку провітрювання, але його ефективність досить низька. Крім цього вони поступаються звичайним спліт-системам завдяки високої вартості самого обладнання та складного монтажу.

Але також можна вибрати інверторну спліт-систему, яка забезпечить економію електроенергії та знизить рівень шуму до мінімуму. Таким чином, можна отримати якісну вентиляцію, фільтрацію та охолодження повітря при економічній роботі приладів.

Вирішуючи питання вентиляції свого будинку, потрібно звертати увагу на всі особливості тієї чи іншої системи, щоб вона забезпечувала ефективну, якісну, економічну та тиху роботу протягом багатьох років. Фахівці компанії "Ремонт оселі" можуть проконсультувати вас при виборі систем кондиціонування, а також здійснити якісний монтаж кондиціонера.