Балкон у квартирі – це можливість вдихнути свіжого повітря влітку. А ремонт балкона та його засклення допоможе перетворити цю прибудову у корисну частину житлової площі. Засклений, з підігрівом та зручною системою відкривання вікон балкон – це територія додаткового комфорту.

Балкон стає кориснішим і зручнішим: три кроки

Декілька додаткових квадратних метрів житла ніколи не будуть зайвими. Саме тому відремонтований та реконструйований простір – це хороше рішення, оптимальне за витратами. На цю роботу спеціалісти витратять мінімум часу. Які ж додаткові переваги отримає квартира після такої реконструкції? Мінімум три:

  • засклену, герметизовану, енергозберігаючу частину квартири;
  • додаткове місце для роботи або відпочинку;
  • естетичний дизайн ззовні та розширення корисної площі.

Новий балкон за три кроки

Перше, що варто зробити, – засклити. Це дасть змогу регулювати температуру, створити затишок як у осінній прохолодний дощовий день, так і за липневої спеки.

Бажано засклити не «глухими» вікнами, а такими, що можуть відчинятись назовні. Або ще комфортнішим варіантом – розсувними вікнами, що ховають відкритий склопакет усередину рами. Тоді можна досягти максимальної корисної площі у новому просторі.

Завжди тепло і зручно: тепла підлога на балконі

Другий крок – тепла підлога. Якщо балкон засклений теплоізолюючими, якісними металопластиковими вікнами, тепла підлога перетворить його у затишну територію в прохолодні осінні та зимові дні. Тут можна організувати місце для роботи. З'явиться також можливість просто насолоджуватись краєвидом чи спілкуванням літнього вечора.

Останній крок до перетворення балкона – утеплення

Третій етап – утеплення. Це завершальний крок для перетворення балкона у частину простору, де можна жити і працювати круглий рік.

Якщо утеплити пінопластом або мінеральною ватою простір огородження, тоді ні холод, ні спека не будуть проблемою. Встановлений у квартирі кондиціонер охолодить приміщення до потрібної температури. А взимку тепла підлога та якісні енергозберігаючі вікна захистять від холоду.

Як підібрати матеріали для ремонту балкона

Звісно, все залежить від можливостей, але не в останню чергу – від потреб. Спочатку необхідно визначитись, чи необхідно, наприклад, під час ремонту встановити металопластикові вікна з тонованим склом? Це актуально у багатоповерхівках, де «свічки» висотних будинків стоять поруч, щоб не закривати вікна та мати красивий краєвид вдень і вночі.

Треба вирішити питання і щодо того, чи варто замовляти вікна із шаром, який захистить від потрапляння великої кількості прямих сонячних променів. Від цього залежить не тільки вартість металопластикових вікон, але й комфортність проживання. Кімната на сонячній стороні буде засліплюватись сильним сонячним промінням. Тому мати такий фільтр на склі доречно саме у цьому випадку. Є й багато інших деталей, які можна з’ясувати у фахівців перед остаточним оформленням замовлення ремонту балкона.