Існує безліч видів декоративної штукатурки, тому новачкові в цій області досить складно визначитися з вибором відповідного варіанту. Для того щоб зрозуміти, яке декоративне покриття ідеально впишеться в певний інтер'єр, треба знати особливості кожного виду.

Є кілька способів класифікувати декоративну штукатурку. Перший спосіб – це місце застосування. Фасадні роботи багато в чому покликані не тільки приховати недоліки або дефекти стін, але і утеплити їх. Дуже часто сировина, що застосовується для зовнішньої обробки, містить різні домішки, здатні поліпшити внутрішній мікроклімат оброблюваних будівель.

Виконати укладання бруківки вам допоможуть спеціалісти будівельної компанії “ІдеалБуд”.

У внутрішньої обробки завдання по суті такі ж. По-перше, це потужний засіб для того, щоб зробити внутрішнє приміщення воістину унікальним і красивим, а по-друге, це непоганий спосіб згладити кути, усунути нерівності стін і стель і прибрати інші недоробки будівництва. В залежності від типу штукатурної суміші може знадобитися подальша обробка стін – фарбування, обклеювання шпалерами та інше. Але є такі суміші, які самі по собі мають високу естетичну і декоративну цінність.

Якща вас цікавлять фасадні роботи, то ось сторінка допоможе вам знайти фахівців, які виконають фасадні роботи.

За складом суміші, декоративну обробку можна розділити на 4 основних типи:

 - мінеральні суміші;

 - полімерні;

 - акрилові;

 - силікатні.

Мінеральна суміш для стін на сьогоднішній день це найпоширеніший матеріал для декоративного оздоблення. Її основою є цементно-вапняна і пісочно-вапняна суміш з додаванням гіпсу. Додатково до невисокої вартості великим плюсом є висока екологічність такої обробки, а от мінус її в недовговічності. Мінеральна суміш може використовуватися як для зовнішньої, так і для внутрішньої обробки. Найчастіше її використовують для стелі та стін ванної кімнати, так як такої суміші зовсім не страшна вода.

Більш докладніше про монтаж даху можна дізнатися тут.

Полімерна штукатурка

Ця суміш проводиться на основі акрилових дисперсій, епоксидних смол, поліуретану. Має велику стійкість перед агресивним середовищем і вологою, вона надійна і довговічна, а також володіє високою пластичністю. Але через низьку паропроникність така суміш не використовується з утеплюючими системами на основі мінеральної вати.

Силіконова штукатурка

Виготовляється на основі силіконової смоли, має функцію самоочищення, стійка до впливу ультрафіолету і відштовхує пил. Надійна, довговічна, але коштує не дешево.