Якщо вам колись доводилося купувати іноземну валюту, наприклад для поїздки у відпустку, ви знаєте, скільки головного болю з цим пов'язано: потрібно знайти банк чи обмінний пункт із найвигіднішим курсом, доїхати до нього через все місто у робочий час, а потім сподіватися що в касі виявиться вся потрібна вам сума.

Можна зробити інакше: купити євро в найближчому обміннику або просто використовувати за кордоном банківську картку. Але тоді за зручність доводиться розплачуватись підвищеним курсом при конвертації.

З розвитком в Україні фондового ринку широку популярність набирає третій спосіб - купівля валюти прямо на біржі, з мінімальною комісією та в будь-яких обсягах. Розповімо про це докладніше.

Скільки так можна заощадити?

Все залежатиме від того, яку саме валюту та в яких обсягах ви хочете купити. Але зазвичай економія становить близько 0,5 ₽ на кожен долар чи євро.

Обмін валюти — одна із стандартних банківських послуг, тому будь-який банк прагне заробити на цьому. Зазвичай націнка купівлі валюти у банку становить 0,5—1% щодо біржового курсу. Тобто, купуючи 1000 доларів за курсом банку, ви переплачуєте 5-10 доларів. Купуючи валюту прямо на біржі, можна уникнути такої великої переплати.

Зазвичай в обмінниках та банківських касах курси валют оновлюються лише кілька разів на день, часто лише один раз на день. На біржі вартість різних валют оновлюється постійно — тобто ви можете бути впевнені, що купите валюту не дорожче за її ринкову вартість.

Як купувати валюту на біржі?

Для цього потрібно відкрити брокерський рахунок - це безкоштовно і дуже просто. Розкажемо, як залишити заявку на рахунок другого разу. А зараз зупинимося на самому процесі покупки.

Ви просто поповнюєте свій брокерський рахунок, вибираєте потрібну валюту і купуєте її в необхідній кількості. За цю операцію з вас спишеться брокерська комісія

Які обмеження є для придбання валюти на біржі?

Купувати валюту можна лише в робочий час біржі — тобто з понеділка до п'ятниці з 07:00 до 23:49. Біржа не працює у державні свята.

Для покупки на біржі зараз доступні 8 світових валют: євро, американські та гонконгські долари, британські фунти, швейцарські франки, японські ієни, китайські юані та турецькі ліри. Але вивести на карту з брокерського рахунку поки що можна тільки рублі, долари США та євро. Можливість виведення інших валют з'явиться у майбутньому.

Жодних інших обмежень при купівлі валюти на біржі немає.