Україна пишається своєю багатою історією, завдяки якій ми маємо цікаву, різнобарвну країну. Вивчати її пам’ятки і таємничі закуточки можна роками, та все одно залишиться щось таке, що зможе вас здивувати.

Чернігівщина – чудовий регіон, який має значний туристичний потенціал. Відомими містами, до яких стікаються відвідачі з усієї країни, виступають Чернігів, Прилуки, Козелець, Батурин, Ніжин, Новгород-Сіверський. Що подивитися у кожному туристичному центрі? Є люди, які можуть надати точну відповідь на це питання, та здивувати навіть досвідчених мандрівників!

З гідом чи без?

Припустимо, що ви вирушили до чудового міста Ніжин. Яка вірогідність того, що у пошукову строку одразу ж буде ведений запит: «Ніжин екскурсія», аніж «Ніжин готелі», «Кращі ресторани Ніжину» тощо?

Багато хто нехтує можливістю дізнатися таємниці міст Чернігівщини зсередини, побувати у «секретних» локаціях та не пропустити жодного цікавого факту. Це – велика втрата, тому що дійсно захоплюючи історії кожного містечка може розповісти лише екскурсовод, який любить свою справу та бажає ділитися «сакральними» знаннями.

На що звернути увагу

Є специфічні аспекти, на які потрібно звернути увагу під час вибору гіда. Це дозволить провести з користю 2-3 години (у залежності від маршруту, особливостей локації тощо), та зекономити власний час, який ви витратите на самостійне вивчення пам’яток.

  • Зверніть увагу, як довго гід проживає в обраному регіоні.
  • Якщо для вас це важливо, уточніть наявність в екскурсовода історичної освіти.
  • Подивіться сторінку спеціаліста у соціальній мережі: як часто він викладає пости, про що та у якому стилі пише.
  • Поцікавтеся відгуками на основному ресурсі – наприклад, «Чернігівщина туристична», а також на сторонніх сайтах.

Саме досвідчений гід може розказати, що подивитися в Прилуках, показати «короткий шлях», який приведе до значущих пам’яток, назвати найсмачніший та недорогий ресторан та просто підтримати звичайну «людську» бесіду!

Екскурсії: кому та навіщо це потрібно?

Отже, ви приїхали у Ніжин. Що подивитися? Можна почати вивчати місто самостійно, та отримати гарні враження від поїздки за маршрутом Ніжин-Чернігів, але є ще кращий варіант: незабутні спогади!

Усе самостійно

Якщо ви не бажаєте замовляти екскурсію, та вирішили бути «самі собі режисером», доведеться без сторонньої допомоги відповідати на питання: «Що подивитися в Прилуках?». Як говорять: «Гугл у поміч».

В такому разі ви зможете будь-якої миті змінити маршрут, та якомога довше затриматися у локаціях, які найбільш сподобалися.

Замовити екскурсію: переваги

Наявність гіда знімає з вас обов’язок думати що подивитися по приїзду у Новгород-Сіверський чи інше місто.

Для самостійного вивчення певної локації або цілого міста може знадобитися навіть не день, і не тиждень, а досвідчений гід зможе надати великий обсяг інформації усього за декілька годин.

Замовивши екскурсію, ви отримаєте можливість ставити питання, які цікавлять, слухати захоплюючи історичні екскурси та дізнаватися подробиці, про які не пишуть у Мережі! Також ви завжди будете в курсі, де можна смачно та дешево поїсти, придбати сувеніри та, що не менш важливо – навідатися до вбиральні.

Доречи: у кожного професійного гіда є авторська програма, але вона найчастіше так чи інакше розписана: кожен зможе спланувати свій час, опираючись на «розклад» екскурсії.